Babiš už pod sebou nebude mít boj proti korupci. Agenda se přesouvá jinam

03.12.2018 13:26 | Zprávy

Agenda boje s korupcí se od začátku roku 2019 přemístí z Úřadu vlády pod Ministerstvo spravedlnosti. Změnu dnes schválila vláda, vyplývá z výsledků jednání zveřejněných na webu. Kabinet Andreje Babiše (ANO) v boji s korupcí naposledy udělal změny v srpnu, kdy stanovil, že v čele Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí bude premiér. Babiš současně delegoval koordinaci práce na místopředsedu rady a ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO).

Babiš už pod sebou nebude mít boj proti korupci. Agenda se přesouvá jinam
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.

Dnes schválený dokument počítá s tím, že změny se musí projevit i ve statutu rady.

Změna je podle materiálu vedena snahou racionalizovat počet agend zajišťovaných Úřadem vlády. Kněžínek je od poloviny srpna pověřen koordinací úkolů v oblasti boje s korupcí na vládní úrovni, plnění úkolů však zajišťuje oddělení boje s korupcí, které spadá pod Úřad vlády. „Převedení agendy na Ministerstvo spravedlnosti má svoji logiku také s přihlédnutím ke skutečnosti, že oddělení boje s korupcí v oblasti mezinárodní agendy vykonává řadu činností v úzké součinnosti s ministerstvem,“ uvádí dokument. Zprávu přinesla ČTK.

Ministerstvo tak od ledna převezme agendu i zodpovědnost za úkoly, které v této oblasti dostane ministr. Na ministerstvo se převede sedm služebních míst, ze kterých je na Úřadu vlády příslušné oddělení vytvořeno. Kněžínek by měl do poloviny prosince vládě předložit změnu tzv. systemizace služebních míst, která převod zajistí. Ministerstvo financí pak má převést z rozpočtu Úřadu vlády zhruba sedm milionů korun na platy do rozpočtu Ministerstva spravedlnosti.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Je podle vás správné, že třetí nejsilnější frakce nemá žádné zastoupení ve vedení EP?

Vždyť ti politici zastupují spoustu občanů, kteří jim asi z nějakého důvodu dali svůj hlas. A i když jde zjevně o kritiky toho, jak EU funguje, upřímně, není ta kritika na místě a obecně není kritika potřeba? Nemyslíte, že je třeba, aby se fungování EU změnilo? Na mě to teď působí tak, že tam rozhod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…