Babiš v Bavorsku. Zašel na hudební slavnosti, s premiérem se shodl v názoru na migraci

25.07.2018 21:23

Na nutnosti účinně chránit vnější hranice Evropské unie, důsledně potírat kriminalitu převaděčů a výrazně zlepšit životní podmínky v zemích původu migrantů se dnes v Bayreuthu shodli český premiér Andrej Babiš a šéf bavorské vlády Markus Söder. Na okraj dnes zahájených hudebních slavností Richarda Wagnera jednali také o vzájemné policejní spolupráci, dopravní infrastruktuře nebo vědě a výzkumu.

Babiš v Bavorsku. Zašel na hudební slavnosti, s premiérem se shodl v názoru na migraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš
„Oceňujeme pozitivní vývoj, kterým česko-bavorské vztahy v posledních letech prošly. Naše spolupráce je na vysoké úrovni a chceme i do budoucna udělat vše pro to, aby tento trend pokračoval," uvedli oba šéfové vlád ve společném prohlášení po jednání.
 
Konkrétně by se podle nich vzájemné vztahy měly prohloubit v oblasti výzkumu, vědy a inovací, kde chtějí výrazně zvýšit prostředky na jeden ze společných programů, a v oblasti vesmírné spolupráce, kde vznikne nová odborná pracovní skupina.
 
Oba premiéři dnes také ocenili dobrou policejní spolupráci. O nově zřízené bavorské pohraniční policii, která podle informací ČTK na české straně vzbudila rozpaky, se ale tisková zpráva nezmiňuje. Zato se věnuje migraci, což je oblast, v níž si Česko a Bavorsko dlouhodobě dobře rozumí. Oba premiéři „zdůraznili společné pozice týkající se potřeby účinné ochrany vnějších hranic EU, důsledného potírání převaděčské kriminality a nutnosti citelně a udržitelně zlepšit životní perspektivy pro lidi ve zdrojových a tranzitních zemích".
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude šok: Karel Gott a rok 1968. Odhaleny dokumenty

14:00 To bude šok: Karel Gott a rok 1968. Odhaleny dokumenty

V souvislosti s úmrtím Karla Gotta se začalo řešit, jaké měl názory na komunisty a co dělal v době v…