Babiš v úterý pojede na jednání o evropských investicích v Africe

14.12.2018 15:53 | Zprávy

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v úterý zúčastní ve Vídni Fóra Evropa–Afrika, na němž se bude jednat o možnosti evropských investic v afrických zemích. Mandát pro jeho vyjednávání schválí v pondělí vláda. Babiš v minulosti několikrát podpořil myšlenku rozsáhlé hospodářské pomoci pro Afriku, která by přispěla ke zlepšení tamních životních podmínek a tím i omezení příčin migrace do Evropy.

Babiš v úterý pojede na jednání o evropských investicích v Africe
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.

Fórum v Rakousku, které nyní předsedá Evropské unii, je součástí konceptu větší hospodářské spolupráce Evropské unie s Afrikou, který zveřejnil v září předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a který se má zaměřit na udržitelné investice a na zaměstnanost. Ve Vídni se bude debatovat zejména o digitalizaci a inovacích.

Na akci dorazí i zástupci globálních společností nebo inovativních start-upů. Babiše bude z Česka provázet podnikatelská delegace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Jak chcete odříznout politické neziskovky od dotací?

Tvrdíte, že doufáte, že se vám politické neziskovky podaří odříznout od dotací. Zajímalo by mě, jak to chcete udělat? Fandím vám, ale myslím, že je to nereálné.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala vyrazil do Plzně. Jenže tam byl spolu s Okamurou. A byl řev

20:02 Fiala vyrazil do Plzně. Jenže tam byl spolu s Okamurou. A byl řev

Plzeň se dnes stala dějištěm dvou předvolebních akcí – setkání koalice SPOLU s premiérem Petrem Fial…