Babiš vybral své nástupce. Koaličním partnerům to oznámil dopisem

12.05.2017 10:18 | Zprávy

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhuje na ministryni financí svoji dosavadní náměstkyni Alenu Schillerovou, funkci vicepremiéra by mohl zastávat ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Píše to v dopise ostatním koaličním partnerům. Informaci přinesl server Aktuálně.cz

Babiš vybral své nástupce. Koaličním partnerům to oznámil dopisem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Brabec v pořadu OVM

Babiš tak reaguje na návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ohledně svého odvolání, který leží u prezidenta Miloše Zemana. Ten však s ním otálí. Babiš sám zatím rezignovat nechce. „Napsal jsem panu premiérovi a panu Bělobrádkovi dopis a požádal jsem o svolání koaliční rady, protože si myslím, že krize se dá vyřešit na úrovni koalice,“ řekl Babiš bez dalších podrobností. Počká si na reakci premiéra. 

Původní text ZDE.

ČSSD však obsazení postu šéfa státní kasy podmiňuje tím, že je nutné rozptýlit pochybnost o tom, zda Finanční správa, jež pod Ministerstvo financí spadá, šetřila korunové dluhopisy tak, jak měla.

Schillerová je podle všeho na tyto otázky ochotna odpovědět, ministerstvo převzít a soustředit se na zákon o daních z příjmu. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…