Babiš vytáhl úspěšné. Poslanec Nacher promluvil, i o žalobě na Zemana

27.09.2019 14:08

Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher se v rozhovoru s Čestmírem Strakatým v pořadu Prostor X vyjádřil mimo jiné k premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Ten podle jeho slov v politice zchudl. „Nalákal mě vytažením úspěšných,“ řekl Nacher. Dodal však také to, že zvažoval odchod.

Babiš vytáhl úspěšné. Poslanec Nacher promluvil, i o žalobě na Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

„Do politiky by měli vstupovat úspěšní lidé, kteří nemají politiku jako odrazový můstek pro nějaké získávání funkcí či pozic,“ poznamenal Nacher. „Neměla by ta kauzalita být opačná,“ dodal. „Lidi, které on oslovil, tak mezi nimi je řada profesorů, podnikatelů,“ poukázal také Nacher na lidi, kteří podle něj něco dokázali a nejde jim o peněženku.

Anketa

Připomenete si 17. listopadu památku Václava Havla?

hlasovalo: 27339 lidí

Co se týče Nacherova postoje k vládě, tak v některých bodech se se zbytkem hnutí rozchází. Jak však dodává, víc mu záleží na tom, co se povedlo prosadit, například v rámci insolvencí a exekucí. I přesto zvažoval konec v Poslanecké sněmovně. Co přesně ho k tomu vedlo, prozradit nechtěl. Prý to neví ani rodina. Je však patrné, že jde o levicovější zaměření vlády, neboť on sám má spíše pravicový pohled.  

Video najdete ZDE.

Své pak řekl i k prezidentovi Miloši Zemanovi a jeho slovům o abolici ve vztahu k premiéru Andreji Babišovi. Podle jeho slov ta slova byla zcela zbytečná.

S ústavní žalobou na prezidenta pak Nacher nesouhlasí, deklaroval, že ji nepodpoří. Podle jeho slov jde o analýzu od těch, kteří s ním prohráli v prezidentských volbách. Přemýšlí však dle svého vyjádření o případné podpoře jednoskutkové žaloby ohledně prezidentova chování v kauze odvolávání exministra Antonína Staňka (ČSSD). 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Putin vrací Rusku důstojnost.“ Petříčka u Moravce nepoznáte. Je zle

17:52 „Putin vrací Rusku důstojnost.“ Petříčka u Moravce nepoznáte. Je zle

V Otázkách Václava Moravce se k možnému střetu Ukrajiny a Ruska vyjadřoval bývalý ministr zahraničí …