Babiš vytočil KSČM slovy o zákazu komunistů. Může se mu to vrátit při schvalování rozpočtu

08.09.2018 8:15

Premiér Andrej Babiš (ANO) svým výrokem, který pronesl ve středu při návštěvě německé metropole, rozčílil komunistickou stranu. V Německu totiž vysvětloval, jak je to v Česku s vlivem komunistů. A on uvedl, že KSČM nemá na vládu žádný vliv.

Babiš vytočil KSČM slovy o zákazu komunistů. Může se mu to vrátit při schvalování rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Babiš v Německu mimo jiné také řekl, že berlínská zeď je symbolem bývalého komunistického režimu, který neváhal střílet na lidi. KSČM v Česku podle něj jen jednorázově podpořila vládu při hlasování o důvěře. „KSČM měli zakázat,“ dodal pak podle Lidových novin, které si celé věci všímají, Babiš. 

Na jeho adresu pak zaznívají připomínky o tom, že on sám je odchovancem KSČ. „Pan předseda vlády a hnutí ANO se řídí heslem ‚účel světí prostředky‘ a někdy si nevidí na špičku nosu,“ podotkl k Babišovým slovům poslanec KSČM Stanislav Grospič. 

Velmi kriticky se k Babišovým slovům vyjádřila i kandidátka KSČM Helena Grofová. „Hlavně měli zakázat komunistům, jako jste byl Vy, podnikat, to byste dnes nebyl ani miliardář, ani premiér a nepotřeboval byste podporu současných komunistů. Jste nejúspěšnější odchovanec KSČ, ale páteř Vám nenarostla, že?“ sdělila Grofová. 

Zvláštní je, že Babišova slova zaznívají před brzkým schvalováním rozpočtu, kdy vláda hnutí ANO a ČSSD hlasy komunistů potřebuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

18:52 Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

Populární filmař Jan Hřebejk ťal do odmítačů očkování. Přišel vskutku s originálními příměry. Prý je…