Babiš vyzval své voliče k sázkám. Prohráli. Nebo ne? Mnozí novináři se nechali napálit

02.02.2023 17:30 | Ze sítí

Letošní prezidentské volby přinesly obří zájem sázkařů, který podle sázkových kanceláří dosti nabudila i výzva šéfa hnutí Andreje Babiše, aby si na něj lidé před druhým kolem prezidentské volby vsadili. Zatímco Moravskoslezský hejtman a místopředseda ANO Ivo Vondrák se rozhodl za výzvu šéfa ANO omluvit, poslanec za ANO Patrik Nacher spustil kritiku. Vadí mu totiž, že se na sociálních sítích šíří falešné příspěvky od lidí tvrdících, že na Babiše „vsadili poslední peníze“. Spousta podobných medializovaných příspěvků se totiž ukazuje být nepravdivými. „Jednalo se pouze o ironii,“ zaznívá.

Babiš vyzval své voliče k sázkám. Prohráli. Nebo ne? Mnozí novináři se nechali napálit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

Letošní prezidentské volby byly kromě účasti voličů rekordní i objemem sázek, jelikož si lidé podle serveru Lidovky.cz na jejich výsledek vsadili více než půl miliardy korun, čímž výrazně překonaly předchozí prezidentské volby v roce 2018, kdy dosáhl 285 milionů korun.

Zatímco sázející na budoucího prezidenta Petra Pavla minulou sobotu mohli slavit, sázejícím na Andreje Babiše (ANO) zbyly jen oči pro pláč. Mnozí často prohráli i statisícové částky.

U Fortuny podle Lidovek převažovaly sázky na vítěze voleb Petra Pavla, zatímco u Chance na jeho soupeře Andreje Babiše (ANO).

Fortuna evidovala vklady na celkového vítěze rozloženě zhruba v poměru 2 : 1 ve prospěch Pavla, přičemž podle mluvčího této sázkové kanceláře Petra Šraina sázková kancelář vyplatila na výhrách 193 milionů korun a nejvyšší výhra byla 2,7 milionu korun. Naopak nejvíce ztratil sázející, jehož vklad činil 900 000 korun. U Chance pak zřejmě nepříliš s klidem sledoval sčítání voleb sázející, který si na Babiše vsadil 270 000 korun.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

co by chtěli ? nesplnili podmínku aby šli všichni volit , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusetarik123 , 02.02.2023 19:39:51

|  5 |  0

Další články z rubriky

Sebevědomé Polsko. Přitlačilo ke zdi Ukrajinu za masakry ve Volyni, Bělorusko za migranty

19:30 Sebevědomé Polsko. Přitlačilo ke zdi Ukrajinu za masakry ve Volyni, Bělorusko za migranty

Polská vláda oznámila, že pokud se Ukrajina nevypořádá s otázkou volyňské genocidy z roku 1943, Pols…