Babiš z rádia poradil Sobotkovi se Zemanem. Válku by měli vyřešit následovně

01.02.2016 18:38

Ministr financí a majitel Agrofertu Andrej Babiš (ANO) zavítal do pondělní Kauzy dne Rádia Impuls, které také vlastní. Čas určený ve vysílání využil především k vychvalování elektronické evidence tržeb, ale dotkl se také neutuchající přestřelky mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a prezidentem Zemanem. Prozradil také, že krajské volby nepovažuje za důležité.

Babiš z rádia poradil Sobotkovi se Zemanem. Válku by měli vyřešit následovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hostem pořadu Michaely Jílkové Máte slovo byl i ministr financí Andrej Babiš

„Já nepiju pivo,“ oznámil hned v úvodu Babiš. Tím zahájil téma se zlevněním sudového piva. „To byl velice promyšlený marketingový tah, pan premiér v tom má trochu pravdu. Já jsem si to chystal do pořadu paní Jílkové... Ale to určitě není podpora alkoholismu. Je to nápad efektivní a rozpočtově odpovědný, protože stojí jen 160 milionů korun,“ shrnul. Především je to ukázka toho, že bude fungovat elektronická evidence tržeb.

„Moji koaliční partneři byli naštvaní, že jsem jim to neřekl dopředu, ale to bych to pak nemohl říct v tom pořadu, na který se dívá strašně moc lidí. A já se taky učím od svých koaličních partnerů. Pan premiér v novinách také řekl, že si přeje minimální mzdu 11 tisíc. Není to správně, ale děje se to, je to tak,“ doplnil ministr.

Absolutně proto nechápe, proč opozice blokuje kvůli tomuto návrhu sněmovnu. Nijak ho netrápí, že EET nastartuje podle všeho až po krajských volbách. „Pro hnutí ANO nejsou krajské volby důležité. Nám jde především o volby do sněmovny v roce 2017, kde se rozhodne, jak to v této zemi půjde dál. Ostatním stranám ve sněmovně vadíme, takže se může stát, že se všichni spojí proti nám,“ varoval. Vzhledem k tomu, že neví, jak se zachovají voliči za dva roky, nechce nic předjímat. Snaží se prý udržovat kontakt s reálným světem, aby nedopadl jako politici, kteří sedí ve sněmovně dvacet let.

Nakonec padlo pár slov k válce mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Sobotkou (ČSSD). „Mně je to nepříjemné, někteří říkají, že já z toho můžu těžit, ale to není pravda. Nejlepší by bylo, kdyby spolu šli pánové na to zlevněné pivo,“ zaznělo z úst majitele rádia.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

14:58 Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

REPORTÁŽ V Dubí na Teplicku to v sobotu odpoledne vřelo. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSS…