Babiš začne jednat o podpoře nebo toleranci pro menšinovou vládu

19. 12. 2017 7:15

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes začne jednat s představiteli stran zastoupených ve Sněmovně o podpoře nebo toleranci pro svou menšinovou vládu. Nad programovým prohlášením se ráno sejde se zástupci ODS a poté lidovců. Dokument zhruba o třech desítkách stran schválila vláda v pondělí.

Babiš začne jednat o podpoře nebo toleranci pro menšinovou vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Babiš chce programové prohlášení do vánočních svátků představit vyjednávačům všech sněmovních stran. S druhým kolem jednání o případné podpoře vlády počítá po Novém roce. O důvěru Sněmovnu požádá 10. ledna, zatím ji žádná strana nepřislíbila. Pouze KSČM nechává věc otevřenou, otázku projedná její výkonný výbor. I kdyby ale komunisté vládu podpořili, bude ANO potřebovat přinejmenším toleranci alespoň jedné další strany, aby menšinová vláda důvěru získala.

Babiš původně plánoval pořadí schůzek nad programovým prohlášením sestavit podle síly sněmovních stran vzešlých z říjnových voleb, minulý týden ale uvedl, že vzhledem k časovým možnostem partnerů se to asi změní. Ve středu se tak premiér sejde se zástupci ČSSD, Starostů a nezávislých a také komunistů. Na čtvrtek jsou naplánované schůzky s Piráty, SPD a TOP 09.

V návrhu programového prohlášení Babišova vláda počítá se zjednodušením a elektronizací daňového systému či s vytvořením pravidel pro „předvídatelný růst minimálních mezd“. Kabinet chce také usilovat o snižování rizik terorismu a plánuje vést srozumitelnou zahraniční politiku zaměřenou na prosazování českých národních zájmů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…