Babiš žádal po ministrovi, aby propustil radící exmoderátorku Čejkovou. Jenže ta je na výplatnici stále...

17.05.2018 13:29

Minulý měsíc se provalil skandál s Mirkou Čejkovou, velmi draze placenou poradkyní ministra zemědělství Jiřího Milka. Rozzlobený Andrej Babiš poté vzkázal, že se Čejkové musí ministr zbavit. Jenže čas pořád běží a kontrakt Čejkové na ministerstvu také.

Babiš žádal po ministrovi, aby propustil radící exmoderátorku Čejkovou. Jenže ta je na výplatnici stále...
Foto: Prothon Therapy center
Popisek: Mirka Čejková

K určitým změnám sice došlo, ale jen naoko. Čejková podle dostupných informací obdržela za leden, únor a březen 2018 celkem 230 tisíc korun. Kontrakt jí sice poté byl zrušen, vzápětí ale dostala interní smlouvu a na ministerstvu dále působí jako koordinační pracovnice. Podle zjištění serveru Blesk Zprávy si nyní Čejková vydělá tabulkových 50 tisíc měsíčně, tedy mnohem více, než činí průměrná mzda v České republice.

Původní smlouva Čejkové přinášela dokonce více peněz, než kolik bral sám ministr Milek. Úkolem Čejkové bylo například mediálně podporovat šéfa resortu na pracovních cestách. Premiér v demisi Andrej Babiš přitom na své ministry apeloval, aby šetřili, kde se dá. Když se o kauze Milkovy poradkyně dozvěděl, nařídil mu, aby kontrakt okamžitě zrušil. Ministr příkaz evidentně vyslyšel, Čejkovou si však na úřadu, za řádově nižší peníze, ponechal.

Milek se tehdy hájil tím, že Mirka Čejková pracuje za dva. „Přijal jsem dva lidi, a to tajemníka a poradkyni. Ta fakticky vykonává práci, kterou potřebuju a která předtím byla rozdělena mezi více lidí,” vysvětloval Milek pro Novinky.cz.

Kauza Mirky Čejkové tedy, zdá se, stále pokračuje. Na přetřes se vrací v době, kdy české deníky řeší údajně nadměrné utrácení ministryně obrany Karly Šlechtové, která při cestách letadlem velmi často využívala služeb VIP salonku. Pozice ministryně Šlechtové je velmi nejistá, spekuluje se o jejím odvolání. Jiřího Milka má v případné koaliční vládě s ČSSD nahradit šéf Potravinářské komory Miroslav Toman.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marek Korejs

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady vládnou Piráti. Průs*r v Praze, na který nebylo příliš vidět

6:18 Tady vládnou Piráti. Průs*r v Praze, na který nebylo příliš vidět

Největší ‚projekt‘ Prahy 11 je Areál ledových sportů (ALS). A leccos nasvědčuje tomu, že radnice si …