Babiš zahajuje oficiální část návštěvy Spojených států

23.09.2019 6:00

Český premiér Andrej Babiš dnes zahajuje oficiální část návštěvy Spojených států, kde se mimo jiné zúčastní všeobecné rozpravy 74. zasedání Valného shromáždění OSN, uvedla ČTK.

Babiš zahajuje oficiální část návštěvy Spojených států
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL

Dnes ministerského předsedu, který měl o víkendu v USA soukromý program, čeká účast na klimatickém summitu OSN, vystoupení na fóru Concordia Summit a také návštěva CzechAcceleratoru v New Yorku, který se zabývá podporou začínajících českých technologických firem.

Babiše doprovázejí ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministr životního prostředí Richard Brabec, v New Yorku se k delegaci připojí i ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Na fóru Concordia Summit, jehož cílem je propojit vlády, podnikatele a neziskové organizace při hledání řešení globálních otázek, přednese Babiš projev o české inovační strategii. Mezi dalšími pozvanými řečníky jsou mimo jiné někdejší portugalský premiér a expředseda Evropské komise José Manuel Barroso, libanonský premiér Michel Aún nebo šéfredaktorka amerického deníku USA Today Nicole Carrollová.

Poté Babiš navštíví newyorské prostory CzechAcceleratoru, což je projekt státní agentury CzechInvest. Začínající podniky, takzvané start-upy, které uspějí před hodnotící komisí projektu CzechAccelerator, absolvují tříměsíční akcelerační program v zahraničí, jehož součástí jsou poradenské služby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…