Babiše navrhli na vyznamenání. Miroslav Kalousek to nenechal jen tak

22.08.2018 19:15

Člen ANO žádá státní vyznamenání pro svého šéfa Andreje Babiše (ANO) za to, jak dobře současný premiér bojuje proti korupci. Předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska to vzhledem k faktu, že je premiér trestně stíhán, pobavilo. Rozpoutal na toto téma diskusi, která se docela rozjela...

Babiše navrhli na vyznamenání. Miroslav Kalousek to nenechal jen tak
Foto: Reprofoto ČT
Popisek: Miroslav Kalousek a Andrej Babiš v předvolební debatě ČT
reklama

Babiš podle něj také pomohl vnitrostátní politické stabilizaci českého státu. „Stojím si za všemi argumenty, které jsem uvedl,“ řekl Makrlík, podle kterého premiér dlouhodobě pracuje ve prospěch České republiky. Kritizoval i část veřejnosti, která podle něj pořádá na premiéra hon.

Anketa

Vadilo vám, že dav pískal na Andreje Babiše při pietním aktu před sídlem Českého rozhlasu?

hlasovalo: 22348 lidí

Makrlíkovi nevadí ani fakt, že premiér je stíhán kvůli podezření z dotačního podvodu v souvislosti s farmou Čapí hnízdo. „I kdyby to byla pravda, tak on toho udělal pro tenhle stát tolik, že si už všechno odpracoval,“ míní Makrlík.

Zeman každoročně při státním svátku 28. října vyznamenává tři až čtyři desítky lidí. Letos mu lidé do konce července poslali 214 návrhů. Koho se prezident rozhodne vyznamenat některými z řádů nebo medailí, záleží ale jen na něm. Prezidentská kancelář návrhy tradičně nekomentuje.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Když si to přečetl Miroslav Kalousek z TOP 09, neudržel se. Ač ještě stále není zdravotně zcela v pořádku a zotavuje se po operaci břicha, navrhl zavedení nového státního vyznamenání. „Proč ne? Od Zemana Babišovi by to bylo stylové. Ale chtělo by to pro tento účel schválit nový řád. Když máme Řád bílého lva s řetězem, co takhle Řád bílého čápa v řetězech?“ zeptal se s odkazem na fakt, že je současný premiér trestně stíhán, neboť je možné, že fakticky okradl Evropskou unii o takřka padesát milionů korun na dotacích utracených ve firmě Čapí hnízdo.

Kalouskovo vyjádření znovu nezůstalo bez odezvy. Jeden z diskutujících napsal, že by Zeman mohl zavést řád Rudé hvězdy a ten pak mohl udělit všem svým nohshledům – hradnímu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi, hradnímu kancléři Vratisavu Mynářovi a prý i celému vedení serveru ParlamentníListy.cz.

Fotogalerie: - Přidáme důchodcům

Sněmovna řešila novelu zákona o důchodovém pojiště...
Sněmovna řešila novelu zákona o důchodovém pojiště...
Sněmovna řešila novelu zákona o důchodovém pojiště...
Sněmovna řešila novelu zákona o důchodovém pojiště...
Sněmovna řešila novelu zákona o důchodovém pojiště...
Sněmovna řešila novelu zákona o důchodovém pojiště...

V debatě také zaznělo, že navrhovatel z hnutí ANO Makrlík pravděpodobně touží po nějaké důležité funkci a chce si u svého šéfa tzv. šplhnout. Do třetice jedna z dam doplnila, že hnutí ANO postupuje podle hesla: „Přilepšíme sobě a na ostatní se**me.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…