Babiši, je zavřená vrátnice! Chytrá karanténa: Svědectví, jak to nefunguje

13.10.2020 9:11 | Zprávy

Místostarostka ODS na Praze 8 Vladimíra Ludková si uložila klid a nechtěla se vyjadřovat ke koronaviru, ale pondělní tisková konference vlády, na které bylo mimo jiné oznámeno uzavření restaurací, ale také uzavření prvního stupně základních škol, ji donutilo tento klid porušit.

Babiši, je zavřená vrátnice! Chytrá karanténa: Svědectví, jak to nefunguje
Foto: Praha 8
Popisek: Vladimíra Ludková, členka Zastupitelstva MČ Praha 8

Vladimíra Ludková nechtěla jít cestou zubaře Romana Šmuclera a kardiochirurga Jana Pirka a vyjadřovat se ke koronaviru, ale poslední tisková konference vlády ji prý přiměla promluvit.

 „Nemuselo to dojít až sem, kdyby "chytrá" karanténa nezkameněla bůhvíkde. Pane premiére, ona opravdu nefunguje. Zkuste si to, já to udělala. V létě svítilo sluníčko, zprávy o druhé vlně šly náhodou stranou vašeho zájmu a zájmu vašich lidí. Ministerstvo zdravotnictví bylo zjevně, stejně jako vy, na dovolené,“ napsala Ludková.

Ale aby jen nekritizovala, rozhodla se přiložit ruku k dílu a nechala se proškolit na práci v call centru, aby mohla pomoci s trasováním kontaktů nakažených osob. A když dorazila na místo, aby pomohla s voláním kontaktům, nestačila se divit, co vidí.

„Žádné středisko, jako v NASA, ale organizace hodna dobrovolných hasičů malého městyse. Například nelze pracovat po 18.00 hodině a o víkendu, v budově hygieny není tou dobou v provozu vrátnice!?!? V malé nevětratelné místnosti s oknem do světlíku bylo do 12. 10. pouze 5 počítačů, byť nás vyškolených a ochotných bylo více. O tom, že se člověk de facto dobrovolně odevzdává případné nákaze ze strany neznámých kolegů - telefonistů nemluvě. A protože opravdu nechci, aby to dopadlo na hlavy pracovníků hygieny, kteří neví, kam dřív skočit, další postřehy raději spolknu. Nestíhají, protože přes veškerou snahu stíhat nemohou. Někdo jim "zapomněl" vytvořit podmínky. Zavřít školy je teď jednodušší. Žádná chytrá karanténa, když nás řídí nemehla,“ popsala situaci politička.

Česká republika má podle ní jediné štěstí, že se většina lidí ještě chová zodpovědně a i po několika dnech v karanténě lidé vzpomínají, s kým vším se mohli setkat.

„Pánbůh s námi,“ rozloučila se. 

Vladimíra Ludková o chytré karanténě

Vladimíra Ludková o chytré karanténě

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ať to slyší až v Kyjevě, u Zelenského. Stížnost z fronty na velení

11:50 Ať to slyší až v Kyjevě, u Zelenského. Stížnost z fronty na velení

Vasyl Kapustej je student práv na Univerzitě Palackého v Olomouci, který dokázal ve sbírkách pro Ukr…