Babiši, zúčtujeme! Nas*aná máma mstí dceru. Přišel totiž rozkaz

17.10.2020 6:46

Vláda v tomto týdnu rozhodla o pracovní povinnosti pro žáky a studenty vybraných ročníků zdravotnických lékařských i nelékařských programů vysokých i středních škol. Týká se i studentů psychologie a farmacie na VŠ či oborů zaměřených na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii nebo speciální pedagogiku. Na internetu se už k tomu objevují první nespokojené hlasy. Rodičům vadí, že místo toho, aby se studenti připravovali na blížící se maturitu, musejí nastoupit jako „dobrovolníci“.

Babiši, zúčtujeme! Nas*aná máma mstí dceru. Přišel totiž rozkaz
Foto: Hana Brožková
Popisek: Odběry na COVID 19 pokračují. Byli jsme se podívat i přímo v odběrovém stanu na Náměstí míru v Praze
reklama

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 21334 lidí
Vláda uložila pracovní povinnost studentům vybraných ročníků v pondělí. Školy měly předat seznamy studentů primátorovi Prahy a hejtmanům v krajích, kteří by měli zapojení studentů řídit.

Jelikož se tak mnohým velmi výrazně nabourá studijní plán, tak lékařské fakulty oznámily, že se budou snažit upravit v následujícím akademickém roce podmínky studia tak, aby navzdory současné situaci kolem koronaviru mohli studenti splnit plánované zápočty a zkoušky do 30. září 2021. Podle potřeby budou měnit rozvrhy nebo prodlouží zkouškové období. Zapojení mediků do pomoci v oborech odpovídajících jejich studiu se po individuálním posouzení bude moct uznávat jako náhrada praxe.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v pondělí řekl, že v nemocnicích by mělo pomáhat až 2400 mediků čtvrtých a pátých ročníků a studenti absolventských ročníků farmacie či zubařství. V úterý pak řekl, že až 7000 studentů lékařských fakult a až 10.000 studentů dalších vysokých škol posílí nová speciální odběrová místa.

Přesto jde nejen o mediky a další vysokoškoláky, ale i o některé studenty na středních školách. Ti přitom řeší i blížící se maturitní zkoušky.

Na to již poukazují i někteří nespokojení rodiče. „Včera večer přišel e-mail ze školy, že dcera, 4. ročník, musí nastoupit jako dobrovolník... Ok, respektuji to, i když by se měla připravovat na maturitu, ale vzkaz pro vás mám: Andreji Babiši, později vše zúčtujeme. Jo a nezapomeňte poslat zase pozdrav z Bruselu,“ pustila se do ministerského předsedy jedna z rozčílených matek na twitteru s více než tisícem souhlasných lajků.

Příspěvek nasbíral reakce i dalších lidí nesouhlasících rodičů, našly se i otázky, co matce na povinné „dobrovolničině“ vadí. Matka nato vysvětlila, že již na jaře studenti dnešních maturitních ročníků přišli o 3 měsíce studia a nyní byli opět posláni do distanční výuky. Nakonec v nynější pracovní povinnosti padla i ta, a tak budou mít budoucí maturanti, kterých se nařízení vlády dotýká, mnohem těžší přípravu, než je tomu obvykle.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

11:11 Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

Do parlamentních voleb zbývá méně než rok. Strany už tvoří koalice i kandidátky. Včetně ODS. Její vý…