Babišovi hoši rozmazávají na titulní straně Klausovi o čelo nepěkné věci

08.02.2017 7:10

Známé investigativní duo z Lidových novin Martin Shabu a Ondřej Koutník tentokrát odhalilo, kdo se skrývá za vyšetřovací komisí k reorganizaci policie. Je to prý právník, kterého lze hledat za mnohým, včetně amnestie prezidenta Klause. Shrnující zprávu přináší LN jako „otvírák“ titulní strany.

Babišovi hoši rozmazávají na titulní straně Klausovi o čelo nepěkné věci
Foto: hns
Popisek: Zdeněk Koudelka byl i kandidátem na ústavního soudce
reklama

Senzaci ohledně autorství textu zprávy prý známá dvojice z LN objevila náhodou, když jí v textu zprávy zaujalo spojení „Čechy, Morava a Slezsko“ použité pro území České republiky. Právě toto spojení totiž rád používá brněnský právník Zdeněk Koudelka. Na základě toho odhalili, že ve zprávě je celý odstavec identický s textem, který Koudelka ve stejný den, kdy zpráva vyšla, zveřejnil na svém blogu.

Když se redaktoři zeptali členů komise, všichni shodně uvedli, že návrh textu přinesl na jednání předseda komise Pavel Blažek, který se netajil, že na návrhu pracovalo několik dalších lidí. Docent Koudelka měl být podle jeho slov jedním z těch, kteří zpracovávali podkladové posudky. Všichni členové komise popřeli, že by kdykoliv při jednání padlo jméno Koudelky, jakož i dalších lidí, kteří se na „nástřelu“ zprávy podíleli.

To však autorům nebránilo použít titulek „Amnestie i vyšetřovací komise. Za vším hledej Koudelku“. Ve větší části textu pak rekapitulovali kariéru Zdeňka Koudelky. Zejména vypíchli další jeho „skryté spoluautorství“, které měl provádět při tvorbě prezidentské amnestie Václava Klause v roce 2013.

V obou případech prý Koudelka stojí za nejproblematičtější částí textu. „U Klausova závěrečného odkazu to byl článek dva, jehož účinkem vyklouzli justici například tři manažeři vytunelované společnosti H-System. Do zprávy komise se Koudelkovo autorství propsalo v části odůvodnění, která navrhuje okleštit pravomoci státním zástupcům,“ vysvětlují čtenářům Lidových novin.

Společné prý oba dokumenty kromě Koudelkova „skrytého spoluautorství“ mají i to, že vyvolaly ostré reakce. Shabu s Koutníkem následně pro vysvětlení citují předsedu ANO a svého majitele Andreje Babiše, který vše označil za šaškárnu a spiknutí tradičních politických stran. Dalším zdrojem je „vlivný pražský advokát, který si nepřál být jmenován“, který novinářům sdělil, že by bylo pikantní, kdyby posudek na práci ministra z ČSSD stvořil jeho stranický kolega, neboť Koudelka je členem ČSSD.

A výkladem, kterak Klausovu amnestii prověřuje policie a kterak se ve Švýcarsku našlo 600 milionů na účtu, k němuž měl přístup „Klausův přítel“ Peter Kovarčík, který následně náhle zemřel při pádu v koupelně, pojednání o všudypřítomném Koudelkovi končí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

12:10 Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

„Jsme členskou zemí Evropské unie i Severoatlantické aliance. Je v našem zájmu udržovat dobré vztahy…