Babišovi jsem se nevzepřela, nemáme mezi sebou zlou krev, říká hejtmanka Jermanová

21.11.2016 18:14

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byla nová středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Řeč byla především o sestavování nové krajské koalice.

Babišovi jsem se nevzepřela, nemáme mezi sebou zlou krev, říká hejtmanka Jermanová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

„S mým egem to v podstatě neudělalo vůbec nic. Jen jsem to v pátek večer brala jako uzavření nějaké kapitoly, která byla náročná, vypjatá,“ zmínila Jermanová s tím, že vypjaté bylo celé to povolební vyjednávání. 

„Celkově ta atmosféra byla velmi vypjatá. Mediální obraz byl ne úplně takový, jak bychom si představovali. Jsem ráda, že jsme se dohodli, ta koalice je pevná a sešli jsme se odborníci,“ dodala Jermanová. 

Situace kolem údajného vzepření se předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi nebyla podle ní tak dramatická. „Pan Babiš mně zapomněl některé věci sdělit. A v momentě, kdy je ANO první na pásce, tak má mít hejtmana,“ domnívá se. Babiš se podle ní snažil domluvit většinu v radě. „Nevnímám to ale tak, že bych se vzepřela. Naše vztahy jsou velmi dobré. Nemáme mezi sebou žádnou zlou krev,“ dodala. 

Jermanová Pokorná se následně vyjádřila i k hlasování Dany Drábové z hnutí STAN, která pro budoucí hejtmanku nezvedla ruku. Podle slov Jermanové sice porušila koaliční smlouvu, ale ona sama z toho nevyvodí žádné důsledky. „Máme spolu velmi dobré vztahy. Dovedu její chování pochopit,“ zmínila.

Nová středočeská hejtmanka následně uvedla, že se nehodlá prát o post předsedy Asociace krajů ČR. „Nejsem člověk, který chce mít všechny funkce za každou cenu,“ dodala. Sama nyní opouští post místopředsedkyně Poslanecké sněmovny. 

V závěru se hejtmanka rozhovořila o problémech Středočeského kraje – především v oblasti dopravy a zdravotnictví. „Například vidíme velký problém na Kladně. Musíme hasit nejprve požáry,“ zmínila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…