Babišovi lidé se začali šťourat v úřadu Marksové. Jestlipak něco našli?

27.07.2015 11:23

Do hledáčku auditorů z Babišova Ministerstva financí nyní vešlo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Informuje o tom server Neovlivní.cz.

Babišovi lidé se začali šťourat v úřadu Marksové. Jestlipak něco našli?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Marksová

Babišovi auditoři nyní prověřují milionovou zakázku na vyhodnocení kladů a rizik nové typologie sociálních služeb, financovanou z EU. Na úřad se vypravili kvůli indiciím, že si úředníci ministerstva Michaely Marksové zakázku přiklepli „sami sobě“, píše server. V realizačním týmu vítězné firmy by měl totiž figurovat poradce ministryně. Pro vítěznou společnost navíc pracují i lidé z hodnoticí komise a lidé spjatí s ministerstvem. Neuvěřitelné je i to, že vítězná firma vyhrála s jednou z nejvyšších cen ze všech účastníků.

Podle serveru Neovlivní.cz si již auditoři vyžádali dokumentaci k projektu, probíhající audit potvrdil bez dalších podrobností i ředitel auditu resortu financí Evžen Mrázek. Na případ upozornil protikorupční fond, který uvedl, že „s uchazečem spojuje člena hodnoticí komise pracovní či jiný obdobný poměr. Je zřejmé, že mu mohla výběrem nabídky vítězného uchazeče vzniknout osobní výhoda a jeho případným vyřazením také újma,“ uvedl.

Ministryně Marksová se prozatím k celé kauze nevyjádřila, pouze uvedla, „že si zatím nestihla prostudovat podrobnosti zakázky“. Vyjádření server Neovlivní.cz nezískal ani od vítězné firmy či od Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, která je subdodavatelem vítězné společnosti.

Babišovi „cifršpioni“ již odhalili jednu kauzu, kdy audit IT systému ke sledování eurodotací Ministerstva pro místní rozvoj nyní zkomá i protikorupční služba.

Celý text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sráč. Vzpomínáš? připomněla žena tomu, co vyhodil kytky Zemana a Babiše. On má nové drtivé zastání

18:40 Sráč. Vzpomínáš? připomněla žena tomu, co vyhodil kytky Zemana a Babiše. On má nové drtivé zastání

Editorka serveru Expres.cz Barbora Koukalová se na svém facebookovém profilu vyjádřila k vyhozeným k…