Babišovi už nestojí ani za... Auto Maláčové: „Způsob popravy“ ministryně? Kolují vtipy

29.01.2020 13:30

K čemu všemu se smí používat služební vůz? To je otázka, kterou si ministři i další činitelé, kterým byl svěřen, interpretují různě. Dle zjištění webu Expres.cz používala Maláčová služební vůz s řidičem a majáčkem na odvezení syna do školky. Ministryně to potvrdila. A strhla se humorná diskuze, která ovšem nemíří ani tak na Maláčovou, ale na mediální koncern ze svěřenského fondu Andreje Babiše.

Babišovi už nestojí ani za... Auto Maláčové: „Způsob popravy“ ministryně? Kolují vtipy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
reklama

Jedním z privilegií ministerského úřadu je i služební vůz s řidičem. Nicméně, toto privilegium se může stát Achillovou patou, když se novináři rozhodnou přesvědčit, zda je vůz používán opravdu jen pro účely přepravy ministra či ministryně. O tom se přesvědčila ministryně práce a sociálních věcí, Jana Maláčová. Web Expres.cz, spadající pod mediální skupinu MAFRA, zveřejnil fotografie, dle kterých služebního vozu využívala k tomu, aby se její syn ráno dostal do školky. „A to právě ve vládní limuzíně s majákem,“ dodává Expres. Server doplnil, že ministři jeden služební vůz k soukromým účelům využívat mohou, ovšem nikoliv ten s majákem a osobním řidičem.

Anketa

Stydíte se za premiéra Andreje Babiše?

8%
92%
hlasovalo: 21974 lidí

Používání tohoto vozu Maláčová přiznala. „Školku máme kousek od bytu. V odvádění syna se s manželem střídáme. Když ho vezu já, využívám služební auto, protože školku mám cestou do práce,“ vysvětlila své počínání. Expres uvádí, že zmíněná školka se nachází cca půl kilometru od bydliště Maláčové. Expres měl i starost o bezpečí Maláčové a tázal se, zda používá dětskou autosedačku. „Dětskou autosedačku samozřejmě používáme, protože mi jde o synovo zdraví a bezpečí. Jedno škobrtnutí bez ní jsme ale přece jen měli, když měl jet se synem tatínek, ale nestíhal, tak jsem ho odvezla narychlo já,“ přiznala jeden incident ministryně.

Článek už stihl vyvolat pobavení i odsouzení. Všimla si ho například Johana Hovorková na Foru24, která Expres obvinila, že píše účelově. „Expres.cz píše podle potřeb Andreje Babiše dlouhodobě. Již několikrát se například navážel do spolku Milion chvilek pro demokracii, případně se věnoval umělcům, kteří se vymezili proti vydavatelství Mafra, do kterého Expres.cz spadá,“ napsala v článku pojmenovaném „Maláčová už nechce dělat svoji práci, rozhodl Babišův bulvár“.

Michal Půr, šéf Info.cz, si rýpnul, že podobné vzkazy čeká normálně z Lidových novin, ale výsledek je stejný, tedy že Maláčová končí. Proslulá je konkrétně druhá strana Lidových novin, o které koluje zvěst, že se z ní ministři Babišovy vlády dozvídají, že jejich služby už nejsou potřeba. Jan Palička, taktéž z Info.cz, to vysvětloval takto: „Ono tohle je ve finále takový poměrně ostrý vzkaz ČSSD, že na vyhazování jejich ministrů Babišovi ani nestojí za to používat Lidovky a vystačí si s bulvárem.“

Ono tohle je ve finále takový poměrně ostrý vzkaz ČSSD, že na vyhazování jeho ministrů Babišovi ani nestojí za to používat Lidovky a vystačí si s bulvárem.

— Honza Palička (@HonzaPalicka) January 29, 2020

Maláčová není zdaleka první a zřejmě ani poslední činitelkou, která byla nachytána při nesprávném použití služebního vozu. Aféra se nevyhla ani tehdejší místopředsedkyni sněmovny Miroslavě Němcové z ODS, která dle zjištění Práva svěřila služební vůz svému synovi a ten s ním údajně jezdil do práce. Němcová se bránila, že když jel syn v autě sám, tak to bylo proto, že bylo potřeba, aby pro ni přijel. Ovšem jedná se už o starou kauzu.

Z novějších je zde případ hejtmanky Pokorné Jermanové, o které pro změnu Seznam zjistil, jak její muž jezdil krajskou Škodou Superb. „Nechala manžela jezdit ve služebním krajském autě za víc než milion. A když Seznam v sérii reportáží dokázal, že manžel Jakub Pokorný používá auto naprosto neomezeně, jako by bylo jeho, hejtmanka se – i když nerada – černého superbu v nejvyšší výbavě vzdala,“ informoval server.

Nezbývá než dodat, že když zákulisní informace o Maláčové zveřejnil Matěj Hollan z Žít Brno, dočkal se půlnočního hovoru s Alešem Chmelařem, manželem ministryně. Článek Expresu však není podepsán.

Fotogalerie: - ČSSD o rozpočtu

Jan Hamáček
ČSSD představila svou rozpočtovou vizi na rok 2020
ČSSD představila svou rozpočtovou vizi na rok 2020
ČSSD představila svou rozpočtovou vizi na rok 2020
ČSSD představila svou rozpočtovou vizi na rok 2020
Jan Hamáček

 

 

  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib řádil, že i Takáč kroutil hlavou: Rusům se to líbí, liberál Němcov byl jejich oblíbený politik. A pak ohlásil další šťouchy, které vůči Moskvě chystá

20:01 Hřib řádil, že i Takáč kroutil hlavou: Rusům se to líbí, liberál Němcov byl jejich oblíbený politik. A pak ohlásil další šťouchy, které vůči Moskvě chystá

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) byl hostem pondělního pořadu Interview na ČT24, kde moderátoro…