Babišovy noviny ,,odhalují", kvůli komu je Válková pořád ministryní, i když to prý má nahnuté. Toho pána dobře znáte

03.02.2015 7:25

Pod profesorkou Helenou Válkovou se prý opět houpe křeslo ministryně spravedlnosti, a tentokrát už definitivně. Lidové noviny hned na titulní stránce ohlašují palcovými titulky osudové chyby ministryně, kterých prý obratně využívají zájmové skupiny v justici.

Babišovy noviny ,,odhalují", kvůli komu je Válková pořád ministryní, i když to prý má nahnuté. Toho pána dobře znáte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková
reklama

Ministryně prý před sebou valí mnoho klíčových rozhodnutí, nedaří se jí plnit závazky z programového prohlášení vlády a resort se ještě nevzpamatoval ani z personálních otřesů loňského roku, kdy jej s velkým humbukem opustili dva klíčoví náměstci. Slabé pozice ministryně podle deníku z mediální skupiny předsedy ANO Andreje Babiše využívají zájmové skupiny uvnitř justice.

Naposledy si prý na ministerstvo vyšlápli notáři, kteří začali prosazovat změny v chystané úpravě notářského řádu. Notáři nejprve zahltili ministerstvo připomínkami, a nakonec si prý vymohli, že se na psaní nové verze předpisu budou přímo podílet. Ministerstvo za těchto okolností není schopno na právnické profese dohlížet a kontrolovat jejich činnost, což přitom má být jeden z jeho hlavních úkolů.

Roli ministerstva při tvorbě zákonů si podle LN již definitivně uzmuli soudci. Poslední tři velké zákonodárné iniciativy i v médiích prezentují nikoliv lidé z ministerstva, ale předseda nejvyššího soudu Pavel Šámal, jeho náměstek Roman Fiala a předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. Zástupce ministerstva už prý tito pánové na tiskové konference ani nezvou.

Za tohoto rozkladu se prý v hnutí ANO čím dál intenzivněji uvažuje o odvolání ministryně. K tomu by prý mělo dojít ještě před sjezdem ANO, který se má sejít na přelomu února a března. Předseda hnutí Andrej Babiš není s Válkovou spokojen dlouhodobě, a když se jej na její vyhazov ptali v pondělí novináři, odpověděl prý: „Bez komentáře“.

Ministryni kritizoval i předseda vlády Bohuslav Sobotka. Přesto však prý má Válková v politice silného spojence. Je jím, alespoň dle mínění listu, prezident republiky Miloš Zeman, který prý Válkovou v jejích iniciativách stále podporuje. Lidové noviny k tomu připojily „pikantní“ odhalení, že asistentem ministryně Válkové se čerstvě stal Lukáš Regec, syn senátora Jozefa Regece, aktuálně člena senátorského klubu zemanovské SPO.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

6:12 Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

V pravidelném nedělním hlášení „Čau lidi“ se premiér Andrej Babiš (ANO) jal vysvětlovat, že ANO nepo…