Babišovy odposlechy? Strašně jednoduché to sestříhat, padlo v TV

16.05.2017 6:34

Pondělní zprávy FTV Prima se věnovaly mimo jiné i nahrávkám někdejšího novináře MF Dnes Marka Přibila a šéfa hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše. Ten stále tvrdí, že nahrávky jsou sestříhané, je to kampaň. Prima dává šéfovi hnutí ANO v zásadě za pravdu.

Babišovy odposlechy? Strašně jednoduché to sestříhat, padlo v TV
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Odposlechy Andreje Babiše jsou na internetu k mání už několik týdnů. Jsou evidentně sestříhané a čím dál víc lidí si klade otázku, jak moc je každý z nás něčím takovým ohrožen. Díky moderním technologiím lze všechno, co říkáme ve veřejném prostoru a nejen v něm, pozměnit tak, aby byl význam našeho sdělení úplně jiný,“ zahájila téma moderátorka zpráv Klára Doležalová.

Televize posléze připomněla, že nahrávky Přibila s Babišem postupně zveřejňuje neznámá skupina vystupující pod označením Julius Šuman. Teď slibuje, že za několik dní zveřejní něco opravdu velkého. Problém velkých rozměrů pro celou vládu.

Majitel nahrávacího studia Vlastimil Červenka posléze televizi potvrdil, že se dá nahrávka sestříhat tak, aby původně vyřčené věty dostaly jiný význam. Není to prý ani moc složité, musíte mít jen slušně výkonný počítač, trochu praxe a příslušný software.

Celou reportáž naleznete zde.

Ve stejném duchu se vyjádřila i Alice Němcová Tejkalová, ředitelka Institutu komunikačních studií a věd Univerzity Karlovy. „Lidé by si určitě měli dát pozor na to, co říkají. Ve chvíli, kdy mluvíte do telefonu, někdo si vás nahrává a potom to dá na internet, potom můžete podat trestní oznámení, ale to, co jste mu řekl, už tam jednou visí a mohou si to poslechnout všichni,“ varovala dáma.

Existuje prý snad jen jediná osvědčená obrana. Nescházet se s pochybnými lidmi a před lidmi, s nimiž mluvíte, si dávat pozor na pusu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bum bác a přišly Vrbětice. Jiřina Šiklová naznačuje, komu kauza před volbami prospěla

8:05 Bum bác a přišly Vrbětice. Jiřina Šiklová naznačuje, komu kauza před volbami prospěla

Oddalování volební kampaně. O tom jsou hlavně každodenní nové informace kolem vrbětické kauzy. Volič…