Babišův Agrofert podává stížnost na Reportéry ČT. Přečtěte si ji celou

16. 3. 2015 20:33

Společnost Agrofert Andreje Babiše si stěžuje na Českou televizi, konkrétně na její pořad Reportéři ČT. Firem sdružených v Babišově holdingu si prý Reportéři všímají velmi často a podle společnosti sahají k nepravdivým tvrzením, která jsou za hranicí, akceptovatelnou i u investigativních pořadů. Informoval o tom portál Svobodné fórum, který získal přímo z ČT kopii stížnosti Agrofertu.

Babišův Agrofert podává stížnost na Reportéry ČT. Přečtěte si ji celou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, majitel Agrofertu

Holding ministra financí Andreje Babiše (ANO) si Radě ČT stěžuje, že Reportéři ČT v poslední době informovali o aktivitách firmy ministra financí poměrně často a údajně nekorektně. Marek Wollner, který stojí za týmem Reportérů, stížnosti Agrofertu odmítá jako neopodstatněné, byť rozumí tomu, že si společnost přeje, aby se o ní nevysílaly "nepěkné věci".

ČT se prý rozhodně nestane služkou Agrofertu

Agrofertu se jedná o reportáže z července 2014 s názvem "Střet zájmů v číslech", dvě z listopadu 2014 s názvem "Jez? Ano" a "Z eráru krev neteče" a nakonec reportáž z února 2015 "Dřevo pro Babiše". I investigativní novináři by se podle Agrofertu měli řídit určitou etikou a v těchto odvysílaných materiálech to údajně nedělali, když odvysílali řadu neověřených tezí. Firmu opakovaně nadzvihlo zejména tvrzení, že její majitel zneužívá své postavení ministra financí ke střetu zájmů. Ten je prý v zákoně definován zcela jasně (Agrofert ke stížnosti přiložil příslušné paragrafy) a Andrej Babiš jej nikdy ani náznakem nenaplnil.

Přečtěte si celou stížnost Agrofertu na ČT

Rada ČT se prý bude stížností zabývat do měsíce. Za připomenutí ovšem stojí, že důkazy o pochybení ČT musí dodat stěžovatel. V podání podepsaném dvěma členy představenstva Agrofertu byly některé argumenty naznačeny. Marek Woller, který za pořad zodpovídá, k tomu na sociální síti Facebook ale dodal, že za svým týmem stojí a v reportážích nezaznělo nic, co bylo možné napadnout.

Celý komentář ZDE

"Pokud vím, není v nich jediná věta, která by věcně neseděla, jediná informace, která by byla chybná. Jenže to Agrofertu nestačí. Z dopisu vyplývá, že bychom o něm měli vysílat pouze pozitivně. Andrej Babiš podle nich není v žádném střetu zájmů a pokud si myslíte opak, ‘hraničí to s pomluvou‘. Je zjevné nejen to, že manažeři Agrofertu nerespektují svobodu tisku, ale ani neznají či dokonce úmyslně popírají platné zákony," vrátil úder Babišově společnosti. Má na mysli především zákon o střetu zájmů. Důrazně vzkázal, že se ČT nestane další odnoží Agrofertu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

17:26 Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

Ekonomka Markéta Šichtařová přivítala fakt, že obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování byl…