Politik se jal vysvětlovat, co vede k fanatizaci a kde se berou dobrovolníci pro různá teroristická uskupení. „Náboženství, vlastenectví nebo revoluci můžeme brát coby myšlenkové konstrukce kavárenských povalečů. Jako takové jsou velice zábavné a nebýt jich a smyslné lásky, nebylo by literatury ani dramatu,“ poznamenává. „Nebezpečnými se stávají, až když se jich zmocní samozvaní guruové, kteří najdou davy frustrátů.“
Martin Komárek se podle svých slov domnívá, že není třeba mluvit v Evropě o nebezpečí islámu. „Ve skutečnosti jsou nebezpeční jen pitomí zfanatizovaní frustráti. Stejně by mohli být excitováni myšlenkami křesťanství, svržení buržoazie či rozšiřování životního prostoru,“ vysvětluje.
Běžný člověk podle něj není nastaven na zabíjení a obětování života. Důležitou roli prý hraje i to, že věří, že může nabýt štěstí rozumnějším způsobem, než je vraždění bližních.
Celý komentář ZDE:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr