Babišův Komárek perlil u Veselovského: Úřad není nepřítel, ale kamarád

01.03.2015 6:41

Poslanec Martin Komárek z hnutí ANO poskytl rozhovor internetové televizi DVtv. Stalo se tak ještě před sněmem, na kterém utrpěl výprask, když se ucházel o post místopředsedy hnutí. Dostal jen 37 hlasů. Nastínil, v čem je ANO světovým rekordmanem a proč potřebuje vizi - vizi státu, který není občanovi nepřítelem, ale kamarádem. Sám má také jednu vizi.

Babišův Komárek perlil u Veselovského: Úřad není nepřítel, ale kamarád
Foto: hns
Popisek: Martin Komárek v půlnočním rozhovoru
reklama

"Určitě bychom se měli přiblížit fungování tradičních stran v tom, že budeme mít místopředsedy, protože my jsme podle mě světovými rekordmany v tom, že strana, která vyhrála dvoje volby a jedny téměř vyhrála, funguje bez místopředsedů," poznamenal poslanec hned na úvod.

Následně odmítl myšlenku, že by byl Andrej Babiš jedinou tváří ANO. Vedle něj prý stojí "superžena" Věra Jourová, která je dnes v Evropské komisi, profesor Jiří Zlatuška a další. V hnutí ANO by měli stát lidé, kteří jsou manažeři, mají vize a ovládají politický provoz.

Měl by to tedy být mix osobností, který v příštích volbách řekne, kde chtějí Česko mít v roce 2025. "My jsme vyhráli na tom, že jsme se trefili do určitého hněvu lidí na politiky této země, ale my už příště nemůžeme říkat, že je tady všechno špatně, když jsme tady čtyři roky vládli," zdůraznil host. Hnutí by mělo usilovat o to, aby stát fungoval tak, že lidé nebudou vnímat úřad jako svého nepřítele, ale kamaráda.

ANO dělá chyby, ale...

Následně omlouval hnutí ANO v tom, že sice dělá chyby, ale nejde o chyby, při nichž by někdo odkláněl státní miliony. Trochu chaoticky může působit personální politika ANO, ale to je prý tím, že ANO naskočilo do rozjetého vlaku, uspělo v trojích volbách a nebylo na to tak úplně připraveno. To by se podle Komárka mohlo po sněmu vylepšit.

"Já mám jediný osobní cíl a strašně tomu věřím, že ty příští volby vyhrajeme s velkým náskokem a konečně budeme moct zemi řídit pořádně," uzavřel své vystoupení poslanec ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…