Babišův Komárek popsal, jak se k sobě chovají lidé ve sněmovně

19.12.2013 11:10

Poslanec Babišova hnutí ANO Martin Komárek svým břitkým perem bývalého novináře doposud sněmovní dění spíše ironizoval. Nyní se však ve svém textu zamýšlí nad spoluprací a řevnivostí politiků z různých stran, kteří si často šli před volbami po krku.

Babišův Komárek popsal, jak se k sobě chovají lidé ve sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za hnutí ANO Martin Komárek
reklama

„Teď to vidím sám. Ve výboru, jehož jsem předsedou, mám Miroslava Grebeníčka, kterého jsem ve svých článcích mnohokrát kritizoval. On to ví. Musíme si ale říci dobrý den a podat si ruku,“ píše Komárek. Stejně tak Miroslav Kalousek, který jako první vykopal s hnutím ANO válečnou sekeru, prý musel být slušný a pokorný, když prosil o podporu Petra Gazdíka na místopředsedu sněmovny.

Celý komentář ZDE

„Na některých poslancích z ODS a TOP 09 je znát, že dosud nepřekousli hořkost porážky. Když vás potkávají, zdraví na půl úst nebo jsou jedovatí. Je to hodně osobní,“ prozrazuje dále Komárek. On zatím prý zažívá v politické kariéře jen samá vítězství, věří však, že budoucí porážky nebude brát takto zarputile.

„Ve sněmovně se s tím musí žít. S kolegy, kteří vás v před volební kampani urazili, porazili ba i zesměšnili, musíte pracovat,“ vysvětluje Babišovec. Zkušení poslanci jsou podle něj již v tomto životě zaběhlí a dokáží toho využívat tak, aby zachovali dekórum, ale přesto to nováčkovi dali „sežrat“.

„Vše je oděno do formální zdvořilosti: 'Pane poslanče, pane předsedo, pane místopředsedo', titulování jak v nějakém filmu s Oldřichem Novým,“ všímá si dále poslanec. A kromě toho si povšiml, že poslanci, kteří na sebe od řečnického pultíku (familiárně prý nazývaného „kecpulut“) zuřivě útočí, jsou ve výborech nad předlohami zdvořilí, dávají si přednost ve dveřích a dokonce mluví jako normální, vzdělaní lidé.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To česká média zvorala. Musí se omlouvat. Útok na Trumpa se vymstil

8:00 To česká média zvorala. Musí se omlouvat. Útok na Trumpa se vymstil

Naprostou neznalost prý předvedli čeští novináři při psaní o kandidátce prezidenta Trumpa do Nejvyšš…