Babišův adept na ministra vnitra Ondráčka: Jsem připraven

25.11.2013 9:21

Hnutí ANO chce získat v připravované vládě i křeslo ministra vnitra. Andrej Babiš navrhuje, aby se ministrem stal šéf české pobočky Transparency International David Ondráčka. V rozhovoru pro Lidové noviny Ondráčka připustil, že je ochoten se takto angažovat a že by chtěl prosadit služební zákon a zákon o financování politických stran.

Babišův adept na ministra vnitra Ondráčka: Jsem připraven
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Šéf Transparency International David Ondráčka v pořadu Hyde Park
reklama

David Ondráčka podle svých slov mluvil s Andrejem Babišem o svém případném angažmá hned po volbách. „Řekl jsem, že jsem do toho připraven jít za podmínky, že pro to bude podpora ze všech tří koaličních stran a že se věcně shodneme, co je v rámci tohoto resortu nutné udělat,“ uvedl.

Ondráčka v LN potvrdil, že si uvědomuje komplexnost celého resortu a je si vědom i řady důležitých oblastí, ale o prioritách už přemýšlel „Jako jednu z priorit vidím to, co dlouhodobě tlačím a co jsme definovali pod iniciativou Rekonstrukce státu. Nejdůležitější je reforma státní správy přijetím služebního zákona se vším, co s ním souvisí,“ říká adept na post ministra vnitra. Jako jednu z dalších priorit pak Ondráčka uvedl potřebu přijetí zákona o financování politických stran.

David Ondráčka na dotaz LN také řekl, že se cítí být připraven na vstup do vysoké politiky. „Funguji de facto jako veřejný lobbista za celou řadu věcí. Vím, jak jednat s úředníky i politiky. Troufnu si říct, že na to připraven jsem,“ uvedl mimo jiné ke své průpravě a zdůraznil zkušenosti ze svého dvanáctiletého působení v Transparency International.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejma: Bába a dědek překážejí! Fridrichová by létala jak holubička... Toto jsem zažil

7:24 Hejma: Bába a dědek překážejí! Fridrichová by létala jak holubička... Toto jsem zažil

„Mám takovej malej příběh s paní Norou...“ začal Ondřej Hejma svůj pravidelný pondělní pořad. Když h…