Babišův adept na ministra vnitra Ondráčka: Jsem připraven

25.11.2013 9:21 | Zprávy
autor: dkr

Hnutí ANO chce získat v připravované vládě i křeslo ministra vnitra. Andrej Babiš navrhuje, aby se ministrem stal šéf české pobočky Transparency International David Ondráčka. V rozhovoru pro Lidové noviny Ondráčka připustil, že je ochoten se takto angažovat a že by chtěl prosadit služební zákon a zákon o financování politických stran.

Babišův adept na ministra vnitra Ondráčka: Jsem připraven
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Šéf Transparency International David Ondráčka v pořadu Hyde Park

David Ondráčka podle svých slov mluvil s Andrejem Babišem o svém případném angažmá hned po volbách. „Řekl jsem, že jsem do toho připraven jít za podmínky, že pro to bude podpora ze všech tří koaličních stran a že se věcně shodneme, co je v rámci tohoto resortu nutné udělat,“ uvedl.

Ondráčka v LN potvrdil, že si uvědomuje komplexnost celého resortu a je si vědom i řady důležitých oblastí, ale o prioritách už přemýšlel „Jako jednu z priorit vidím to, co dlouhodobě tlačím a co jsme definovali pod iniciativou Rekonstrukce státu. Nejdůležitější je reforma státní správy přijetím služebního zákona se vším, co s ním souvisí,“ říká adept na post ministra vnitra. Jako jednu z dalších priorit pak Ondráčka uvedl potřebu přijetí zákona o financování politických stran.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Všichni ví, kdo za Fialy kolaboroval.“ Gulyáš se vysmál dopisu novinářů o Babišovi

21:08 „Všichni ví, kdo za Fialy kolaboroval.“ Gulyáš se vysmál dopisu novinářů o Babišovi

„Chucpe“, říká herec Michal Gulyáš o prohlášení jednadvaceti šéfredaktorů a mluví o „hysterickém zác…