Babišův náměstek z ČSSD: S ministrem si rozumím. Vyhovuje mi jeho rychlý styl

07.05.2014 7:54 | Zprávy
autor: vam

Náměstkem ministra financí Andreje Babiše (ANO) za ČSSD se stal Martin Pros, který dosud pracoval ve francouzské bance Société Générale, mateřské firmě české Komerční banky. Jeho portrét přináší dnešní MF Dnes. Redaktorku listu zarazilo to, že ačkoliv nosí dobře padnoucí oblek, používá stařičký dvouřádkový mobilní telefon. To podle novinářky svědčí o jeho levicovém zaměření.

Babišův náměstek z ČSSD: S ministrem si rozumím. Vyhovuje mi jeho rychlý styl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Návrhy sociálních demokratů na post zmíněného náměstka Babiš dlouho odmítal, prý nechtěl, aby pod ním pracovali vysloužilí straníci, ale odborníci. Nakonec souhlasil až s Prosem.

Tento řadový člen ČSSD si prý s Babišem v mnohém rozumí. „Vyhovuje mi jeho rychlý styl práce i uvažování,“ pochvaluje si podle deníku dosavadní spolupráci s Babišem. Prý mu není cizí názor řídit stát jako firmu. „V mnoha oblastech to možné není, protože stát nemůže hledět jen na výdělek. Ale v některých oblastech to udělat lze,“ uvedl Pros s tím, že stát může například důsledně začít vykonávat svá akcionářská práva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co by měl Babiš udělat, abyste byli spokojení?

Mě to přijde tak, že ať by udělal cokoliv, tak stejně budete mít nějaký problém. A kdyby bylo ANO bez Babiše, tak byste se na něj dívali jinak a třeba s ním i spolupracovali? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

12:11 Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

Nejdříve šílenci, pak proroci, pak časní příznivci a nakonec všichni, i ti, kdo přišli pozdě. Advoká…