Babišův páteční apel je naprosto mimo, varuje Ondřej Neff

27. 2. 2021 10:50

Publicista Ondřej Neff má za to, že vláda dělá dobře, když se snaží brzdit šíření koronaviru, s pomocí roušek nebo respirátorů. Omezení pohybu podle něj zavedla řada zemí ve světě, takže Česko jen následovalo tohoto příkladu. V jedné věci však podle Neffa je premiér Andrej Babiš (ANO) naprosto mimo.

Babišův páteční apel je naprosto mimo, varuje Ondřej Neff
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Česko se již rok potýká s epidemií koronaviru a data z posledních měsíců ukazují, že to Čechům, Moravanům a Slezanům moc nejde. Počty nově covid pozitivních i počty zemřelých patří po přepočtu na milion obyvatel k nejvyšším na světě. I proto podle Ondřeje Neffa vláda dělá dobře, že s covidem bojuje a že nařídila nošení roušek a posléze respirátorů.

„Zavedete roušky, epidemie nechcípne, jenom se zmírní šíření. Zavedete respirátory, šíření se zmírní o něco víc. Je zbytečné pak mudrovat nad tím, že tedy roušky byly zbytečné, anebo naopak že respirátory jsou zbytečné, protože se korona bude i pak šířit dál. Ano, bude, ale míň. To je úvaha na pohled banální, ale připomínám ji tu proto, že její stopu v běžné debatě nevidím, a přitom je podstatná,“ zdůvodnil v textu na serveru Neviditelný pes.

Vláda však také udělala řadu chyb a ztratila důvěru lidí, a pokud v pátek premiér Andrej Babiš (ANO) žádal občany, aby se chovali stejně zodpovědně jako na jaře, pokud se v nich snažil probudit ducha sounáležitosti z března a dubna, byl podle spisovatele „naprosto mimo“.

„Páteční Babišův apel v parlamentě, abychom se vrátili k nadšení z loňského jara, je naprosto mimo. Jestli tato vláda už nikdy něco nedokáže, tak to je – vyvolat nadšení pro věc. Může se stát cokoli, covid se může vrátit do křivule ve Wu-chanu. Jenom nadšení z jara, že to dokážeme navzdory všemu, to se nevrátí nikdy,“ napsal Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

12:05 „Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

Na Rudém náměstí v Moskvě v neděli dopoledne začaly tradiční oslavy vítězství nad nacistickým Německ…