Babišův poslanec Bláha o Čapím hnízdě: Byla jiná doba

17.11.2017 11:22

Liberecký pekař Jiří Bláha ve sněmovních volbách vedl v Libereckém kraji kandidátku hnutí ANO Andreje Babiše. Jak se ale dívá na kauzu Čapí hnízdo a údajný dotační podvod, který vítěze voleb provází? Bláha se domnívá, že jde o hon na čarodějnice. Ti, kdo o Čapím hnízdě mluví, by prý měli vědět, jaká bývala doba. Byla to doba, kdy úředníci prosili podnikatele, aby čerpali evropské dotace.

Babišův poslanec Bláha o Čapím hnízdě: Byla jiná doba
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Lídr ANO v Libereckém kraji Jiří Bláha
reklama

Jiří Bláha se stal poslancem za hnutí ANO Andreje Babiše. Pokud jde o tolik rozebíranou kauzu Čapí hnízdo, nově zvolený zákonodárce v rozhovoru pro server iRozhlas.cz konstatoval, že je třeba pochopit dobu, kdy si Čapí hnízdo zrodilo, tedy přibližně rok 2008. Neměli bychom např. zapomínat na to, že mluvíme o době ekonomické krize, kdy se podnikatelé často báli jít do rizika a museli svým zaměstnancům snižovat platy, aby podniky vůbec přežily.

Jiří Bláha

  • ANO 2011
  • Lídr hnutí ANO pro Liberecký kraj v roce 2017
  • poslanec

„Úředníci byli nešťastní z toho, že nejsou schopni čerpat peníze, že nejsou schopni je někomu nabídnout. Byli za mnou x-krát: pane Bláha, nechtěl byste udělat projekt nějaké malé firmy, abyste mohl dostat dotace, abychom se zbavili těch peněz? A já říkám: já bych to hrozně rád udělal, já na to ale nemám kapacitu, nemám lidi, kteří by to udělali,“ prozradil.

Celý rozhovor naleznete zde

S touto znalostí má Bláha za to, že dnešní útoky na Babiše kvůli Čapímu hnízdu jsou jen honem na čarodějnice. „Je to obrovský hon na čarodějnice na základě něčeho, co prostě nikdo neví. Jsou to jenom spekulace. Ano, je tu nějaký policejní spis. Nikdo ale neví nic konkrétního,“ konstatoval poslanec a podnikatel.

K tématu doplnil, že by rád zrušil poslaneckou imunitu. Ostatní občané také nepožívají imunitu, takže není důvod, aby ji požívali poslanci. Na druhé straně by však pro všechny měla platit presumpce neviny. Dokud není člověk pravomocně odsouzen, je třeba ho považovat za nevinného, a tečka.

Pokud dojde na druhé hlasování o vydání k trestnímu stíhání Andreje Babiše, Bláha bude chtít mimo jiné znát názory pánů Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, kteří byli v celé kauze obviněni. On sám si prý Babiše váží jako velmi schopného člověka.

„Ten člověk sedí někde v pozadí, píše SMS a přitom stačí sledovat, o čem se další lidé baví. Třikrát může někde zaznít něco jiného, ale tohle jsou pro mne signály, ze kterých čerpám. Věřte mi, za těch 27 let, co pracuji s lidmi, tak už je dokážu odhadnout,“ uvedl Bláha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza mrtvý Rom. Poručík Drexler se neudržel: Romové a aktivisté, že nemáte starost o pokousané policisty?! Co žloutenka, covid. Zákrok byl v pořádku!

16:22 Kauza mrtvý Rom. Poručík Drexler se neudržel: Romové a aktivisté, že nemáte starost o pokousané policisty?! Co žloutenka, covid. Zákrok byl v pořádku!

„V médiích, od Romů ani levicových aktivistů, jsem nepostřehl starost o policisty.“ Diskutovaný post…