Babišův poslanec Vyzula cosi slíbil a nedodržel to. Advokátka bije na poplach kvůli očkování dětí

24.04.2015 20:06

Advokátka spolupracující s Ligou lidských práv Zuzana Candigliota na svém blogu časopisu Respekt ostře kritizuje poslance za záměr prosadit násilné očkování dětí i navzdory přáním rodičů. Ačkoli poslanec Rostislav Vyzula (ANO) sliboval, že bude kontroverzní novela stažena, realita je zcela jiná.

Babišův poslanec Vyzula cosi slíbil a nedodržel to. Advokátka bije na poplach kvůli očkování dětí
Foto: Jovanmandic
Popisek: Očkování dítěte

Autorka upozorňuje, že poslanci sice tvrdí, že kontroverzní návrh zákona, který se vztahuje i k násilnému očkování dětí, byl z projednání stažen. V komunikaci s Ligou lidských práv a spolkem Rozalio brojícímu proti očkování navzdory přání voličů přislíbil předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Rostislav Vyzula (ANO), že kontroverzní novela, jíž se měli poslanci zabývat, bude stažena. Realita ale byla zcela jiná. Na konci dubna už míří do druhého čtení a nelze vyloučit, že po jejím přijetí bude možné děti očkovat např. ve školách i proti vůli rodičů.

„Jde o vládní návrh a MZ stahuje tuto novelu z programu schůze Sněmovny i díky tomuto problému a bude jej řešit,“ napsal prý poslanec Vyzula v e-mailové komunikaci 31. března. Hlavní hygienik Vladimír Valenta ale oponuje, že novelizace zákona nepovede k očkování dětí proti vůli voličů. Autorka si však klade otázku, proč tuto novelu poslanci projednávají, pokud nemá nic změnit. Poslankyně Soňa Marková (KSČM) upozorňujre, že některá místa v zákoně lze vykládat více způsoby a je třeba to vyjasnit.

Celý text najdete zde

Nic takového se ale neděje a novela zákona míří 28. dubna do druhého čtení ve Sněmovně. A co na to Babišův poslanec Vyzula? „Odpovídá, že to prý myslel tak, že na začátku ministerstvo novelu stáhlo, ale teď už se na ní nic diskutovat a měnit nebude a půjde do druhého čtení,“ píše autorka, podle níž je nezbytně nutné možnost očkování dětí bez souhlasu rodičů ze zákona odstranit. Lidé by se měli obrátit na své poslance a v tomto smyslu na ně působit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

12:24 Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

Schůzka kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského s prezidentem Milošem Zemanem trvala asi 40 …