Babišův sajrajt zasypal Česko? Je to jinak! Řepkohulák. Ozývají se mocné hlasy, je to i sranda

02.05.2018 12:14

Téma řepky a pylu z ní plní nyní nejen stránky novin, ale i servery zpravodajských webů a také sociální sítě. Celé Česko totiž pokrývá žlutý prach. Lidé se domnívají, že na vině je řepka olejka, kterou by měly produkovat společnosti premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Poukazují na to řadou vtipů, mimo jiné nezapomínají ani na fotbalistu Tomáše Řepku. Babiš se však těmto nařčením brání. A na jeho straně je například i alergolog Ondřej Rybníček, jenž uvedl, že pyl nepochází z řepky, ale z jehličnanů. Nyní se ozvaly další hlasy.

Babišův sajrajt zasypal Česko? Je to jinak! Řepkohulák. Ozývají se mocné hlasy, je to i sranda
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

„Prosím pěkně. Za to, že máme žlutá auta nemůže řepka, která je všude kolem. Můžou za to jehličnany. Tedy další průser našeho hospodaření s krajinou (část lesnických firem vlastní i Agrofert), kdy ze smíšených lesů se stávají výhradně borové nebo smrkové. Řepka ‚jenom‘ zlikviduje tak půdu, že na ní už nikdy nic rozumného nepůjde vysázet,“ poznamenal aktivista Jan Cemper.

„Jehličnany nás v těchto dnech mocně zásobují pylem. Političtí svazáci za tím vidí Babiše. Zřejmě se domnívají, že je velkopěstitelem šišek,“ dodal k tomu hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Psali jsme již ZDE.

„Trochu víc znalostí z botaniky. Úplně jiný styl opylování,“ dodal docent Radim Valenčík na svém facebookovém profilu.

Svůj komentář přidal také Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes. Rýpl si u toho do poslance za TOP 09 Marka Ženíška, jenž celou „řepkokauzu“ komentoval na Twitteru.

Kromě toho si Plesl rýpl i do šéfredaktora serveru Forum24.cz Pavla Šafra. „Pavel Xanax Šafr začal šňupat pyl z borovice,“ napsal Plesl.

A svůj názor přidala i analytička Irena Ryšánková. „Tak nevím, bydlím u lesoparku, nejbližší řepka je od nás... No, nevím, mnoho desítek kilometrů a žlutý mám i noční stolky v ložnici. Jedině by nám sem Babiš ten pyl vozil, nebo co,“ uvedla.

„Žlutý pyl je nové drahé máslo, postavme si řepkohuláka. Sociální sítě řeší pylovou kalamitu,“ dodává pak server Aktuálně.cz. 

Původní text ZDE

„Jasně, celé Česko je žluté. Ale není to řepka, je to pyl z borovic a smrků. S řepkou to nemá vůbec nic společného. K řepce jeden možná překvapivý fakt: z celkové úrody řepky v ČR vypěstuje moje bývalá firma jenom 5 %. Ano, pouze 5 %,“ brání se však Babiš tomu, že by pyl zamořující ovzduší pocházel z jeho úrody. 

Vtipům však nezabrání.

„Takže bych poprosil všechny své oblíbené hatery o spolupráci, šiřte všude, že jen 5 % řepky je mé bývalé firmy. Děkuju. Máte to u mě,“ podotkl následně Andrej Babiš na Twitteru. I tak lidé nadále na „jeho řepku” nadávají.

„Hej Andrej Babiš. Kam ti můžu poslat účet za poslední měsíc? Je to celkem 480 Kč. 2x automyčka a a 1x balení Xyzalu na alergi. Za všechno může ta tvoje řepka,” napsal například jeden z uživatelů Twitteru.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

21:31 Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

Většina komentátorů a politiků se shoduje, že na celkové výsledky letošních voleb nebudou expremiér …