Bakala v režii vtipálků: Moje miliony Karlovi nesmrdí. Přikyvují Dalík a další

24.01.2013 20:41

Moje miliony Karlovi nesmrdí, děkuje na fotokoláži uhlobaron Zdeněk Bakala prezidentskému kandidátovi Karlu Schwarzenbergovi. On a například Marek Dalík nebo Miroslav Kalousek zde „podporují“ Schwarzenberga s barevnými motýlky v jeho stylu.

Bakala v režii vtipálků: Moje miliony Karlovi nesmrdí. Přikyvují Dalík a další
Foto: facebook.com
Popisek: Fotokoláž facebookové skupiny, která nepodporuje Karla Schwarzenberga v boji o Hrad

Původně se na podporu Karla Schwarzenberga nechalo hromadně vyfotografovat hnutí Starostové a nezávislí, které spolupracuje s TOP 09. Všichni měli na snímku motýlky, tedy součást oblečení, bez kterého se předseda TOP 09 na veřejnosti téměř neobjevuje. Nyní si tuto fotografii vybrala kritická skupina na sociální síti Facebook jako námět na recesi.

Uskupení nese název Nechci na Hradě Karla „Kalouska“ Schwarzenberga. Během čtvrtka zveřejnilo sérii fotomontáží, kde podnikatelům a představitelům ODS a TOP 09 přidělalo motýlky a v komentářích připojilo spojení s kandidátem na prezidenta.

U fotografie Zdeňka Bakaly například stojí: „Moje miliony Karlovi nesmrdí.“ Spolu s tím je u snímku komentář: „Zdeněk Bakala společně s Karlem 'Kalouskem' Schwarzenbergem mimo jiné stál u privatizace Becherovky - jedné z nejkritizovanějších privatizací 90. let.“

Fanoušci stránky tím upozorňují na kontroverzní privatizaci společnosti Becherovka konsorciem SALB. V něm vlastnil 20 procent právě Karel Schwarzenberg a po 40 procentech investiční banka Patria Finance a firma Pernod Ricard. V první jmenované byl po osm let předsedou představenstva Zdeněk Bakala. SALB při privatizaci zvítězil, přestože nenabízel nejvyšší nabídku (tu nabídl Stock Plzeň) – podle posudku ale údajně nabídl lepší komplexní podmínky.

Dalším, kdo je v galerii vyobrazen s motýlkem, je ale především ministr financí Miroslav Kalousek. „Bez Karla bych už dávno v politice nebyl,“ stojí na jeho snímku a komentář hovoří podobně. Bez Karla Schwarzenberga by prý nemohl pomýšlet na to, že by měl na Hradě svého prezidenta. „Vždyť se podívejte, na čem byla vždy postavena volební kampaň TOP 09,“ připomíná skupina.

Z 1. místopředsedy TOP 09 pak vychází další jména – exministr Jaromír Drábek, exministryně Vlasta Parkanová nebo zbrojař Richard Háva ze skupiny Omnipol. „Mirek by bez Karla byl dávno mimo politiku,“ připomíná fotokoláž s Hávou a fialovým motýlkem.

U ostatních viní skupina Schwarzenberga za to, že přehlížel jejich přečiny. „Bohužel byla jako exministryně obrany obviněna v kauze nákupu letadel CASA, která stála 3,5 miliardy a do dnešních dnů je armáda nemůže využívat,“ píší o Vlastě Parkanové. „Miroslav Kalousek byl jejím nejhlasitějším zastáncem. Snad kvůli svému přátelství s Richardem Hávou. Karel spal...“ dodávají kritici spolu s tím, že během nákupu letadel CASA „s ním spala i Parkanová“.

Podobně hovoří i v případu exministra Alexandra Vondry, který prý taktéž "spal s Karlem". „Exministr Promopro Vondra proslul svým ozvučením evropského předsednictví. Protože tvrdí, že o ničem nevěděl, zřejmě tou dobou pospával s Karlem 'Kalouskem' Schwarzenbergem. Stát přišel o desítky milionů korun,“ píší.

Fanoušci skupiny zatím nešetří kritikou v diskusi pod albem s názvem Podporovatelé Karla „Kalouska“ Schwarzenberga vyzývají k volbě. „Jeden větší charakter než druhý, pěkní výlupci pohromadě,“ píše například uživatel Miloslav Látal.

Na fotografiích, které spojuje slogan „Karel v tom jeden s námi. Víc, než si myslíte“, jsou i Marek Dalík, premiér Petr Nečas a ministr zdravotnictví Leoš Heger, kterého skupina kritizuje za "rozdělení zdravotní péče pro chudé a bohaté". Momentálně má skupina kolem 8500 fanoušků.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…