Bakalova práva v ohrožení. Je to výsměch, vzkazují jeho poradci

14.08.2018 19:49 | Zprávy

Ústavní práva Zdeňka Bakaly jsou ohrožena tím, že politici zneužívají parlamentní vyšetřovací komisi k nátlaku na nezávislé soudy. To napsali Bakalovi mediální zástupci v tiskovém prohlášení, které rozeslali novinářům v den, kdy se miliardář měl dostavil k výpovědi před poslaneckou vyšetřovací komisí. Jenže nedostavil a nemá v úmyslu to udělat ani v budoucnu. Poslanci uvažují o jeho předvedení policií.

Bakalova práva v ohrožení. Je to výsměch, vzkazují jeho poradci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

Komise Poslanecké sněmovny, vyšetřující okolnosti privatizace OKD, se rozhodla předvolat k výslechu i miliardáře Zdeňka Bakalu, který se po sérii transakcí nakonec stal vlastníkem těžařského gigantu.

Bakala žijící trvale v zahraničí, ale přijít na jednání komise odmítl. A tak zatímco expremiér Vladimír Špidla nebo Bohuslav Sobotka, který byl v té době ministrem financí, již byli poslanci vyslechnuti a dorazil i vlivný advokát Radek Pokorný, Bakala se nedostavil.

Na začátku srpna vzkázal, že před komisi nepřijde, protože jí nedůvěřuje. „Je mým nezpochybnitelným právem nevypovídat před komisí za situace, kdy je s ohledem na chování některých osob, zejména politiků včetně některých členů komise zřejmé, že by má výpověď mohla být jimi zneužita ke zvýšenému tlaku na nezávislé rozhodování policie, státního zastupitelství a soudů,“ sdělil písemně. Také uvedl, že komise by po něm mohla chtít fakta, která nemůže zveřejnit kvůli své obraně před soudy.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

16:36 Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

Europoslanec Ivan David (SPD) se v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým mimo jiné rozmluv…