Balte kufry, Babiš vyhrál, teď je vykope! Drsně o „osvobození“ premiéra

04.09.2019 7:21

Někdejší poslanec František Laudát kroutí hlavou nad tím, co předvádí státní zástupce Jaroslav Šaroch v kauze Čapí hnízdo. Zdá se mu, že předseda vlády Andrej Babiš nedosáhl jen jednoho vítězství, ale v podstatě hned dvou. Advokát Petr Kolman nabídl na celou kauzu trochu jiný pohled. Všem lidem, ze kterých se přes noc stali samozvaní experti na trestní právo, poslal vzkaz.

Balte kufry, Babiš vyhrál, teď je vykope! Drsně o „osvobození“ premiéra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš si nese svačinku
reklama

Když probíhá mistrovství světa v hokeji, české hospody jsou plné expertů na tento sport. Každý ví, jak by to ti kluci měli zahrát líp. Když se v médiích objevila zpráva, že státní zástupce Jaroslav Šaroch sepsal návrh na ukončení obvinění osob stíhaných v kauze Čapí hnízdo, český Facebook byl plný expertů na trestní právo. Řada lidí má pocit, že justice selhala. Tak alespoň situaci hodnotí advokát Petr Kolman, který se rozhodl údajné experty na trestní právo z vysoké školy života s magisterským titulem ze studia oboru jedna paní povídala  poučit o tom, jak se věci mají.

S plnou odpovědností tvrdím, že i kdyby zmíněný státní zástupce rozhodl v této věci jinak, tak by ve vězení ani u lopaty (Babiš) neskončil. Kolegům právníkům se omlouvám, že píši takové notoriety, nicméně názory některých lidí, kteří většinou absolvovali vysokou školu života, na tuto věc jsou opravdu na pováženou. Jako právníka mne zaujalo, že někteří spoluobčané si myslí, že ‚osvobození‘ ze strany státního zástupce nemá takovou hodnotu, jako kdyby Andreje Babiše označil za nevinného nezávislý soud. Ono je tomu vlastně právě naopak!“ napsal Kolman na serveru Info.cz.

Anketa

Jste pro zachování sochy maršála Ivana S. Koněva na původním místě v Praze 6?

95%
5%
hlasovalo: 36004 lidí

Právník doplnil, že když státní zástupce řekne, že stíhání dané osoby má být zastaveno, má to svou váhu. Proč? Protože pokud by Babiše zprostil až soud, mohlo by se říkat, že ho pustili jen proto, že proti němu neměli dost důkazů. Ale když státní zástupce vůbec nenechá věc dojít k soudu, znamená to, že proti obviněnému nemá v ruce nic a dotyčná osoba je čistá.

Někdejší politik z řad ODS a TOP 09 František Laudát k tomu na sociální síti Facebook dodal, že se státní zastupitelství v Babišově kauze ztrapnilo natolik, že ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová, premiér Babiš a prezident Miloš Zeman budou moct zatroubit k postupu proti státnímu zastupitelství.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

„Dvojitý direkt české spravedlnosti, balte si kufry: Babiš je nevinný a cesta k výměně státních zástupců otevřená. Po jen stěží uvěřitelném veletoči dozorového státního zástupce Šarocha je na cestě dvojité vítězství Andreje Babiše, Zemana i dalších. Vedle možného ukončení konkrétní trestní kauzy se rýsuje něco výrazně podstatnějšího: prosazení zákona o státním zastupitelství v režii současné ministryně Benešové. Po současné komedii, kterou instituce státních zástupců předvádí díky Šarochovi, asi výrazně klesne podpora lidí, kterým se pokusy současné vlády přivodit změnu na vedoucích postech státních zástupců nelíbí. Marie Benešová už se nechala slyšet, že ze současného dění je velmi rozpačitá, že si nedokáže poslední situaci na státním zastupitelství vysvětlit. Lze s ní naprosto souhlasit. Co je moc, to je moc. A když se někdo ztrapní se silou, která se teď stala v kauze Čapáku, potom je cesta ke změně otevřená,“ napsal Laudát.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

14:46 Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

O důvěryhodnosti a kompetentnosti českých tajných služeb, ale také o tom, zda se dnes obyvatelé Vrbě…