Bankrot – když my, tak vy taky. Drsné varování do Bruselu

18.04.2022 8:35 | Zprávy
autor: mp

Ruská federace je kvůli válce, kterou rozpoutal Kreml na Ukrajině, pod tlakem dosud nevídaných sankcí. Bývalý prezident a dnes místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv prohlásil, že ve finančních problémech se nalézá Evropská unie a že by mohla zbankrotovat. A varoval, že pokud Rusko prohraje válku, kterou na Ukrajině rozpoutalo, ohrozí to celou Evropu.

Bankrot – když my, tak vy taky. Drsné varování do Bruselu
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Dmitrij Medveděv

Dmitrij Medveděv se pokusil odvrátit pozornost od finančních problémů Ruské federace k EU a konstatoval, že v EU hrozí hyperinflace, která podkopá důvěru občanů v tamní instituce. „Platební neschopnost Ruska může znamenat bankrot Evropy, morální a dost možná i hmatatelný,“ napsal na svém kanálu Telegram.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Vyvolení

Podle vás rozpočet Babišovy vlády zhorší situaci lidem a přihraje peníze vyvoleným. Koho myslíte těmi vyvolenými? A uvědomujete si fakt, že vy jste měli šanci lidem pomoc, a že se vám to nepovedlo, a proto je na scéně opět ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stvořitelé Petra Pavla jdou po Babišovi spolu se „Sorosovou firmou“

4:44 Stvořitelé Petra Pavla jdou po Babišovi spolu se „Sorosovou firmou“

V zákulisí české politiky už několik let působí Síť k ochraně demokracie. Tvrdí, že je nezávislou in…