Bartoš: KSČM a Okamuro, nevezměte roha a svrhněte vládu s námi

12.05.2021 14:05 | Zprávy

Předseda Pirátů Ivan Bartoš apeluje na komunisty a SPD, aby dostáli svým slovům a v červnu hlasovali pro vyslovení nedůvěry vládě. „Uvidíme, zda se k nám přidají i ostatní strany, které teď tou nedůvěrou v médiích šermují a skutečně tak zahlasují. Doufám, že SPD a komunisté nevezmou roha a tuto věc podpoří a dokážou, že to nejsou jen plané řeči v médiích,“ prohlásil Bartoš. Koalice Pirátů a Starostů a koalice SPOLU chtějí hlasování o nedůvěře vládě vyvolat po skončení diplomatické krize s Ruskem.

Bartoš: KSČM a Okamuro, nevezměte roha a svrhněte vládu s námi
Foto: Repro FTV Prima
Popisek: Ivan Bartoš v Partii

„Poslední kauzy vlády překročily veškerou míru únosnosti. Nejenže nehájí zájmy občanů: Jde proti nim. Proto podpoříme hlasování o nedůvěře vládě. Nebudeme však komplikovat práci české diplomacie a počkáme do června, kdy má dojít k vyřešení bezpečnostní krize s Ruskou federací,“ napsal Bartoš na twitteru.

 

 

Podle Bartoše vláda již nemá ani podporu veřejnosti. „Podle posledního průzkumu veřejnosti věří vládě Andreje Babiše jen 19 procent dotazovaných, což je historicky nejméně. Občané každý den mohou vidět, kam tato vláda vede tuto zemi,“ řekl Bartoš na tiskové konferenci.

„Naši důvěru tato vláda neměla nikdy, my jsme spolu se stranami demokratické opozice již několikrát vyvolávali hlasování o nedůvěře vládě. Ať už šlo o střet zájmů Andreje Babiše nebo kauzu Čapí hnízdo,“ pokračoval s tím, že s hlasováním o nedůvěře vládě ještě chtějí počkat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …