Bartoš: Myslím na naše vojáky, kteří do Česka přivezou Afghánce a jejich rodiny

16.08.2021 13:40 | Ze sítí

Pirát Ivan Bartoš na twitteru rozebral Afghánistán. Nikdo podle něj nečekal, že vláda podporovaná západem vydrží pod náporem tálibů tak krátce. Máme podle něj morální povinnost pomoci Afgháncům. „Myslím na naše vojáky, kteří do Česka přivezou Afghánce a jejich rodiny,“ říká mimo jiné pirátský předák.

Bartoš: Myslím na naše vojáky, kteří do Česka přivezou Afghánce a jejich rodiny
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš v Partii

Pirátský šéf Ivan Bartoš se na svém twitteru hodně zabývá situací kolem Afghánistánu. „S velkým znepokojením sleduji situaci v Afghánistánu. Kolaps vládního režimu nastal rychleji, než kdokoli očekával. Včerejší rozhodnutí předsednictva Bezpečnostní rady státu vítám, byť mělo přijít výrazně dříve. Nyní je naprostou prioritou záchrana co nejvíce lidských životů,“ burcoval Bartoš na sociální síti.

„Je naší morální povinností zajistit evakuaci Afghánců, kteří spolupracovali s českým státem. Jedná se o tlumočníky pro armádu a policii, ale také o zaměstnance ambasády v Kábulu. V opačném případě jim hrozí jistá smrt,“ napsal ve svém dalším příspěvku Bartoš. Vláda podle Piráta musí jednat rychle a rozhodně. Má v tom údajně i jeho podporu.

„Záchrana holých životů není a nikdy nesmí být politickou otázkou. Proto má vláda v této věci naši plnou podporu. Myslím na lidi v Afghánistánu a přeji jim v těchto těžkých dnech hodně sil.“

Bartoš ale nemyslí jen na válkou zkoušené obyvatelstvo Afghánistánu. „Myslím na naše vojáky, kterým leží na bedrech úkol vykonat co největší počet letů do Kábulu. Těmi přivezou zpět do Česka naše diplomaty a vojenské policisty, ale také Afghánce, kteří pracovali pro českou armádu, policii nebo ambasádu včetně jejich rodin,“ vysvětloval se zjevným zadostiučiněním pirátský politik.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…