Bartoš a Rakušan ve Škodovce: Její plány jsou v souladu s našimi

15.06.2021 7:52

Lídři koalice Pirátů a Starostů Ivan Bartoš a Vít Rakušan vyrazili do Škody Auto a přesvědčili se tam, že Škodovka na rozdíl od vlády Andreje Babiše (ANO) přistoupila ke covidové krizi zodpovědně. Zjistili prý také, že jejich plány s Českem jsou v souladu s plány Škody Auto. I v oblasti rozvíjení elektromobility. Tady chce Bartoš i Rakušan Škodě podat pomocnou ruku.

Bartoš a Rakušan ve Škodovce: Její plány jsou v souladu s našimi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš a Vít Rakušan

Ivan Bartoš a Vít Rakušan vyrazili na debatu s vedením Škody Auto a pochvalovali si, jak skvěle firma funguje i v době covidu.  

„Ukazuje se, že pokud jsou jasně a srozumitelně nastavená pravidla, nejen velké firmy jako je Škoda mohou pomoci zabraňovat šíření nákazy. Pravda, jasná a předvídatelná opatření nejsou něčím, co by naše vláda zvládala. Zaměříme se na to, aby v případě podzimní vlny covidu vláda pokud možno neopakovala fatální chyby nejen z loňského roku,“ napsal Bartoš na sociální síti Facebook.

Rakušan doplnil, že Škoda Auto řeší všechno, co musel a musí řešit český stát.

„Řeší všechno, co jsme řešili i my ve svých obcích, městech, v rodinách. Testování, motivaci k očkování. Výhled do budoucna - elektromobilitu, která je z mnoha různých důvodů budoucností,“ uvedl Rakušan.

V elektromobilitě vidí budoucnost i kandidát na premiéra Bartoš.

„Rád jsem se ubezpečil, že plány Škody jsou zcela v souladu s našim programem a moderním pojetím celoživotního vzdělávání, inovačních center i snahou dát šanci malým a středním firmám. Škoda plánuje masivně robotizovat výrobu a svou hlavní výhodu vidí v kvalifikovaných zaměstnancích a vhodném podnikatelském prostředí. Plán na výstavbu bateriové Gigafactory už má jasné kontury a dává pro Českou republiku smysl. Budoucí vláda bude důležitým partnerem tohoto projektu. Stabilní právní prostředí nejen pro byznys a spravedlivá příprava na příchod digitálního průmyslu je něco, v čem vidíme budoucnost i my,“ konstatoval.

Podle Rakušana je třeba se Škodou Auto komunikovat a to nejen tehdy, když se to některým politikům zrovna hodí.

„Co potřebují? Komunikaci. Aby se jimi stát nezaštiťoval jenom když se mu to hodí. Aby jim naslouchal i když neříkají příjemné věci. Sami s tím neměli zas takový problém, je to velká firma. Ale jejich malí dodavatelé ano a tady vnímali, že byla potřeba velká pomoc v krizi. Jestli budeme chtít něco změnit, je to právě tohle - nikdo už nesmí mít pocit, že se na něj zapomíná,“ zdůraznil Rakušan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…