Bartoš panáčkoval na Hradě před Kundosemem Kundotamem, vysmál se šéfovi Pirátů Jiří X. Doležal

29.10.2017 18:18

Jiří X. Doležal se v textu pro Reflex.cz vysmál předsedovi Pirátů Ivanu Bartošovi. Hraje si prý na rebela, na svou neotřelou vizáž nalákal mladé voliče, jenže tohle rebelství mu nakonec moc dlouho nevydrželo. Jen týden po tom, co Piráti dosáhli velkého úspěchu ve volbách, seděl Bartoš na Hradě vedle zasloužilých politických matadorů a poslouchal projev prezidenta Zemana, jenž v minulých letech neváhal z úst vypustit slova „ku*da sem, ku*da tam“.

Bartoš panáčkoval na Hradě před Kundosemem Kundotamem, vysmál se šéfovi Pirátů Jiří X. Doležal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal
reklama

Piráti si před volbami pořídili vězeňský autobus, v němž vedle sebe symbolicky posadili šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, dosluhujícího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) a Janu Nečasovou, dříve Nagyovou. Proti těmto osobám v kampani mohutně brojili a u voličů zabodovali. Týden po volbách však Bartoš s klidem usedl blízko šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, s nímž se jinak odmítá podílet na vládě, a poslouchal projev prezidenta a dlouholetého politika, který ve veřejném prostoru v minulosti pronášel ne právě nejvybranější slova.  

„Strana vzdoru, strana mladistvé opozice a nové naděje. Obrovský úspěch ve volbách. Stejně tak jejich šéf Ivan Bartoš. Samo ztělesnění rebelie, ty jeho vlasy dají denně minimálně hodinu práce v koupelně, tak to musí být rebel! A tenhle rebel z rebelské partaje panáčkoval 28. října na Hradě před Kundosemem Kundotamem. Ať žije revoluce!“ napsal Doležal.  

Celý komentář naleznete zde.

Publicistu zaráží, že právě šéf Pirátů přitakal Zemanovu neslušnému vyjadřování tím, že se zúčastnil předávání státních vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu. Prezident by se totiž podle Doležala měl chovat slušně, a pokud tak nečiní, měli by se slušně zachovat jiní a odmítnout pozvání na Hrad na 28. října. Letos tak učinili nově zvolení poslanci TOP 09 včetně Miroslava Kalouska a Dominika Feriho nebo končící lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka.

„Když však dostal pozvánku předseda Pirátů – strany mladých, strany rebelů, strany svěžího protestu proti Systému – zareagoval jako dobře vycvičený a poslušný pejsek. Zeman pískne, Bartoš běží... Mladí rebelové se sklonili v úctě před starým ožralou. Jejich šéf už zobe Systému, proti kterému jej zvolili a který je maximálně symbolizován právě Zemanem, z ruky,“ okomentoval to Doležal.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Je třeba dodat, že Bartoš podle svých vlastních slov považoval účast na slavnostním ceremoniálu za slušnost a nijak to nespojoval s tím, zda souhlasí, či nesouhlasí s prezidentovým výběrem vyznamenaných.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

18:46 Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

Komentátor Viliam Buchert píše na serveru Reflex.cz, že moderátor České televize Jakub Železný píchl…