Bartoš poslal vzkaz Babišovi: Dávám tři dny na odpověď

10.06.2021 22:02

Šéf Pirátů Ivan Bartoš uvedl, že od premiéra Andreje Babiše stále nemá reakci na předžalobní výzvu, kterou mu Piráti poslali. Čas na odpověď má prý Babiš do neděle, poté se Bartoš chce s právníky rozhodnout, jak bude postupovat dál. Piráti ve výzvě požadují omluvu za Babišovy výroky, podle kterých prý chtějí Piráti umísťovat lidem do bytu migranty.

Bartoš poslal vzkaz Babišovi: Dávám tři dny na odpověď
Foto: Screen FTV Prima
Popisek: Ivan Bartoš v Partii TV Prima

Piráti Babišovi poslali předžalobní výzvu za jeho výroky v Poslanecké sněmovně, které pak zopakoval na twitteru. Vyzvali ho k omluvě za šíření lži, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

„Aby se omluvil za výroky, které tam zazněly a které následně sdílel i na sociálních sítích patrně jeho tým, kde straší seniory, vymýšlí si zjevné lži o nastěhování migrantů do bytů či měření nadměrných metrů. To jsou hoaxy, které do světa vypustila někdy před třemi roky SPD, kdy dala moji fotku a vedle toho smyšlený výrok, a jestli tohle používá premiér České republiky, to mě někdy zaráží, podle jakých informací se snaží tuto republiku neúspěšně řídit,“ uvedl Bartoš, co je napsáno v předžalobní výzvě.

Tu Babišovi poslali minulý pátek, ale na reakci stále čekají. Podle Bartoše má premiér čas do neděle. „Do konce týdne, neboť týden je adekvátní doba, aby se premiér zařídil. Poté se poradíme, jak budeme ve věci jeho vystoupení při jednání ve Sněmovně a následných příspěvků na sociálních sítích postupovat,“ řekl šéf Pirátů podle serveru Seznam Zprávy.

Piráti podle svého šéfa na podobnou útočnou volební kampaň naskakovat nebudou. „Premiér lže, neboť se bojí o moc a peníze, které jeho firmy tahají z kapes českých daňových poplatníků. Průzkumy ukazují, že mu teče do bot, rozhodl se tedy evidentně zahájit tuto negativní a lživou předvolební kampaň a je smutné, že zatím chybu nepřiznal. Piráti se na tuto úroveň nebudou snižovat, ve volbách chtějí zvítězit pozitivní kampaní a prezentací svého kvalitního programu,“ řekl Bartoš.

reklama

autor: jma

úspory

Je podle vás třeba šetřit? A pokud ano kde? Protože podle toho, jak vystupujete, vy byste stále jen rozdávali.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

9:28 4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

Poté, co Češi začali jezdit na levné nákupy do Polska, se polské laciné zboží přiblížilo až k nim. P…