Bártovi stále vydělává jeho bývalá firma. Miliony

09.07.2012 18:39

Vítu Bártovi podle jeho majetkového přiznání stále vydělává jeho bývala firmy ABL, nyní Mark2 Corporation. Prodal ji totiž před svým vstupem do sněmovny svému bratrovi Matějovi a ten mu nyní koupené akcie splácí. Kolik ale ještě dostane Bárta tají.

Bártovi stále vydělává jeho bývalá firma. Miliony
Foto: tan
Popisek: Vít Bárta v nedělní Partii na Primě

Podle serveru Aktuálně.cz v přiznání Vít Bárta uvedl, že firmu prodal za více než jedenáct milionů. V roce 2010 přitom její akcie prodal za přibližně půl milionu korun. Kolik má ještě od bratra dostat nechce říct, stejně tak se v minulosti nevyjádřil ani k celkové hodnotě firmy.

"Jsem v Paříži na letišti. Já tyhle věci neumím řešit po telefonu, pošlete mi to do e-mailu a já vám pošlu odpověď během zítřka, až budu v Praze," řekl serveru a hovor ukončil.

Hodnota firmy přitom mohla kvůli aférám, kterými bývalý šéf Věcí Veřejných Vít Bárta procházel, klesnout. Na jaře se dokonce firma přejmenovala na Mark2 Corporation.

Podle posudku z roku 2010 byla přitom hodnota firmy bez DPH úctyhodných 172 milionů korun, o její současné ceně se tak lze pouze dohadovat. Bárta také mimo jiné v přiznání uvedl, že dostal darem od své manželky Kateřiny Klasnové jízdu vlakem v hodnotě 116 tisíc a od svého bývalého kolegy, poslance za VV Michala Babáka panenku Unicef za 30 tisíc korun a koupil si nový automobil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…