Bártovi věrní vypovídali, že v případě Kočí šlo o úplatek

03.03.2012 7:24

Někteří členové Věcí veřejných vypovídali v loňském roce před vyšetřovatelem v tom smyslu, že šéf poslanců VV Vít Bárta dal své tehdejší kolegyni první splátku šestimilionového úplatku. K dokumentu, který to dokazuje, se dostal deník MF DNES.

Bártovi věrní vypovídali, že v případě Kočí šlo o úplatek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta
reklama

Na schůzce, která se konala v Bártově bytě, měl spolustraníkům vysvětlit, že dal Kočí „první splátku šestimilionového úplatku“. Tyto peníze poslankyně prý potřebovala na kabelky.

Byla to půjčka, bude tvrdit Bárta

"Je to pravda, to tam zaznělo. Byla to informace, která zazněla na tomto jednání z úst Víta Bárty," řekl do protokolu ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský. Stejně vypovídala i poslankyně Jana Suchá s tím, že má informaci od své kolegyně Jany Drastichové, která se schůzky zúčastnila.

Bárta se v procesu, který začíná v pondělí, bude ohánět úplně jinými argumenty. Chce dokázat, že peníze Kočí a Jaroslavu Škárkovi půjčil stejně, jako to udělal u kolegy Martina Vacka. Ten mu 150 tisíc korun už vrátil.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

4:43 „Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

Stačilo pár slov senátora Lásky, aby se věci daly do pohybu. Šlo o jediné: senátor se opřel do minis…