Bártu v ČT překvapil nepřítel Jurečko. Vytáhl "papírek s Rampulou"

24.06.2013 21:20

Prezident Miloš Zeman by chtěl jmenovat úřednickou vládu. Otázkou zůstává, zda najde podporu v Poslanecké sněmovně. Strany by v takovém případě byly spíš pro předčasné volby. V pořadu Hyde Park o tom mluvil předseda Věcí veřejných Vít Bárta. Do diskuse se nakonec zapojil také politik ODS Roman Jurečko a pokládal šéfovi VV nepříjemné dotazy.

Bártu v ČT překvapil nepřítel Jurečko. Vytáhl "papírek s Rampulou"
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Předseda VV Vít Bárta v pořadu ČT Otázky Václava Moravce
reklama

„Věci veřejné jsou pro konání předčasných voleb. Zároveň jsou pro to, aby Miroslav Kalousek co nejrychleji opustil Ministerstvo financí. Proto vítají plán prezidenta na jmenování úřednické vlády,“ uvedl předseda VV. Bárta dodal, že si jeho strana nepřeje ani Jana Kubiceho na Ministerstvu vnitra.

„Každý den, co jsou u moci, hrozí ovlivňování policejní práce,“ varoval Bárta a pokračoval: „Obzvláště úsměvné je, když pan Kalousek obviňuje prezidenta z protiústavních pučů, přitom je on sám na podobné věci expert.“

Kalousek určitě něco vymýšlí

Jedna z otázek se poté týkala právě ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Diváci se zeptali, zda je podle Bárty zahnaný do kouta, nebo zase něco vymýšlí.

„To, že pan Kalousek něco vymýšlí, je pravda,“ obává se Bárta. Podle něj se celá vláda bojí, že přijde o imunitu, a proto se chce udržet co nejdéle u moci. „Zrovna Miroslav Kalousek čelí trestním oznámením Věcí veřejných na téma hazard,“ připomněl šéf VV.

Za Nečasem a Kalouskem někdo stojí. Za mnou na ministerstvo chodil Jurečko

Bárta naznačil, že v pozadí za premiérem v demisi Petrem Nečasem (ODS) a Kalouskem jsou lidé, kteří skutečně řídí vládní úřady.

Jako příklad takového vlivu připomněl své setkání s vlivným členem ODS Romanem Jurečkem: „Za mnou přišel kmotr Jurečko v době, kdy jsem byl ministr dopravy, abych vyměnil krajského ředitele Ředitelství silnic a dálnic.“

Haló, tady Roman Jurečko z Plzně. Kdo nás seznámil, pane Bárto?

Jurečko ale zřejmě pořad sledoval a posléze sám zavolal, aby si s Bártou v přímém přenosu popovídal.

„Jaké jméno mi pan Bárta čmáral na papír a ptal se mě, jestli můžu tohoto člověka zachránit?“ zeptal se Jurečko a pak ještě dodal: „Pan Bárta by už konečně mohl říct na veřejnosti, kdo nás seznamoval a kde. Protože já jsem pana Bártu nikdy v životě nevyhledával a vyhledávat ani nebudu.“

Nejsme kamarádi. Škoda, že jste se z amnézie neprobral před soudem

Bárta si ale do svého soupeře okamžitě rýpl: „Je velká škoda, že se panu Jurečkovi z amnézie vybavilo cosi, co neřekl před soudem. O žádném takovém papíru pan Jurečko před soudem nehovořil a o žádném takovém papírku nevím.“

Na vzájemné představování si Bárta prý nepamatuje: „Jednoznačně podotýkám, že s panem Jurečkem jsem na Ministerstvu dopravy mluvil podruhé v životě. Nikdo nás neseznamoval, abychom byli kamarádi.“

Na společném setkání mi Bárta psal na papír jméno Rampula

Jurečko se Bártovi pokusil osvěžit paměť: „S panem Bártou mě na obědě v Obecním domě seznámil pan Hrdlička.“ Dodal, že na Ministerstvu dopravy mu Bárta na lístek psal jméno státního zástupce Vlastimila Rampuly. „Tohle je čistá pravda,“ zdůraznil Jurečko.

Bárta ovšem trval na svém a označil to za „lež jako věž“.  „Spekulativní schopnosti pana Jurečka jsou veliké,“ podivil se Bárta.

Poslancům VV jsem půjčoval ze svého

V telefonickém rozhovoru jeden z diváků připomenul, že sám Bárta půjčoval peníze svým kolegům. „Kladu rovnítko mezi to a mezi rozdávání trafik kolegům. Kvituju to, že chce přímé volby. To, co tam dnes předvádíte, tak nám dnes připadá jako šaškárna,“ vzkázal divák.

„Rád bych připomenul to, že jsem půjčoval ze svého. Naproti tomu pan Tluchoř a spol. hlasovali proti svému názoru a následně dostali prebendy ve státních podnicích. Oni dostali státní peníze a já půjčoval ze svého,“ vysvětlil Bárta. Doplnil, že podle soudu jej chtěli Kristýna Kočí a Jaroslav Škárka jednoznačně poškodit.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…