Bátorova rezignace potvrdila pokrytectví, tvrdí profesor Keller

17.10.2011 8:41

Ještě nedávno bylo od vládních činitelů slyšet, že Ladislav Bátora zastává na ministerstvu školství málo významnou funkci. Právě proto je po jeho ohlášené rezignaci ve světle ramp a před kamerami sociolog Jan Keller přesvědčen, že šlo o věrnou ilustraci toho, že blufování, pokrytectví, ba obyčejné lhaní se už všeobecně stalo součástí nejvyšší české politiky.

Bátorova rezignace potvrdila pokrytectví, tvrdí profesor Keller
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý kontroverzní úředník ministerstva školství Ladislav Bátora

Nad ohlášeným koncem Ladislava Bátory na ministerstvu školství se v komentáři pro deník Právo pozastavuje sociolog Jan Keller. „Nejde jen o to, že v zemi Járy Cimrmana poprvé ve světle ramp a před kamerami rezignoval úředník. Až bude příště rezignovat třeba prodavač cukrové vaty, anebo hlídač parkoviště, nikoho už tisková konference nepřekvapí," poukazuje Keller na absurdnost Bátorova odchodu.

„Zmíněná rezignace byla věrnou ilustrací toho, že blufování, pokrytectví, ba obyčejné lhaní se už všeobecně stalo součástí nejvyšší české politiky," tvrdí politolog s tím, že se ještě nedávno ozývalo z nejvyšších míst, že zmíněný úředník zastává funkci tak málo významnou, z níž nemůže negativně ovlivňovat ani výchovný proces, ani chod resortu.

Sledujeme téma Bátora

Vysoce loajální úředník sběhnul během ministrovy nemoci

„Pokud s takovou pompou rezignuje úředník natolik bezvýznamný, co se asi bude dít při rezignaci zaměstnanců skutečně významných," ptá se Keller. Poukazuje zároveň na to, že ministr školství Josef Dobeš ho odmítal propustit s odůvodněním, že je pro ministerstvo nepostradatelný. Nyní tento vysoce loajální úředník využil ministrovy krátké nemoci a z postu zběhnul.

„Má ministr za tohoto odborníka kvalifikovanou náhradu, anebo dobře ví, že daňový poplatník si celé měsíce platil někoho, kdo má úplně jiné zájmy než řešit narůstající problémy školství?" podivuje se sociolog v komentáři pro deník Právo. To se děje v době, kdy střední školy jsou nuceny místo komplexního vzdělávání připravovat své studenty na bezúčelné testování, které jim už den po maturitě bude k ničemu.

Rezignace Dobeše zdaleka takový zájem nevyvolá

A také v době, kdy na vysokých školách pohlcují starosti o financování a nesmyslné výkaznictví stále větší část času a energie, které měly být původně věnovány vzdělávání a bádání. „Až bude rezignovat nejlepší ministr školství, určitě to nevyvolá tolik zájmu jako rezignace subalterního úředníka. Všichni vlastenci by se však měli modlit, aby k tomu došlo co nejdříve," uzavírá Keller.

K věci:

Bátora se pakuje z ministerstva školství. Odpůrci mohou začít slavit 

Bátora: Chudáček starej Karel Schwarzenberg  

Bátora si s Klausem na Hradě vychutnal jazz i rozhovor na pravici 

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jih

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus ml. trhal aktivisty na kusy. Chtějí nás zničit! Zazněl tvrdý vzkaz

14:31 Klaus ml. trhal aktivisty na kusy. Chtějí nás zničit! Zazněl tvrdý vzkaz

Studenti Filozofické fakulty UK uspořádali noční okupační stávku. Rádi by přiměli společnost zintenz…