Oficiálně měl Söder navštívit indický stát Karnataka, která je partnerským státem Bavorska. Ještě předtím ale v Novém Dillí jednal se zástupci centrální vlády, kde měl vystupovat jako emisar nastupujícího spolkového kancléře Friedricha Merze a eurokomisařky Ursuly von der Leyenové.
Markus Söder, předseda bavorské CSU, nezískal v Merzově vládě žádné křeslo, byť se spekulovalo o nejdůležitějších postech včetně ministerstva financí. Očekává se však, že premiér nejbohatší spolkové země, který je populárnější než kdokoliv jiný z Merzovy Unie, bude důležitou součástí vládní koalice. V Indii tak měl kromě plánů na indoevropskou obchodní zónu také ministrům nabízet německé zbraně.
Program však byl mnohem nabitější, neboť populární Markus Söder je nevyhlášeným králem německého politického instagramu. Ze všech zahraničních cest zveřejňuje na své profily neuvěřitelné množství fotografií, pořizovaných privátním fotografem, kterému Svobodný stát Bavorsko jen za rok 2022 proplatil 180 tisíc eur.
![]()
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
reklama
PřezkoumatFactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.
JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotazReparace
Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:reklama Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.Další články z rubriky
![]()
14:15 Brekot kvůli Babišovi nebere konce. Němcová s Nerudovou se dostaly do varu
Nesouhlas premiéra Andreje Babiše (ANO) s tím, aby Česko ručilo za půjčku Ukrajině, budí u opozice d…
- 10:05 Řev na Babiše. Opozice by za 90 miliard eur Zelenskému ručit chtěla
- 8:55 22 dětí, 11 nemluví česky. Klaus se nebál ukázat na problém s Ukrajinci
- 6:15 Babiš: „Česko ručit nebude.“ Půjčka Ukrajině schválena
- 4:44 „Za tyhle peníze jim to nekoupím.“ Trhy rozhodně ne pro každého
- 19:02 Drony: Vetchý nepomohl. Vyšetřovat se má ještě více, padlo doporučení




