Bavorský premiér zve české ministry na sudetský sjezd

08.06.2014 14:32

Horst Seehofer se chce zasadit o to, aby v příštích letech dorazil na sudetoněmecký sraz i některý z představitelů české vlády. Bavorský premiér to dnes řekl na závěr 65. sudetoněmeckého sjezdu v bavorském Augsburgu. Seehofer je z titulu svého úřadu tradičním patronem sudetských Němců.

Bavorský premiér zve české ministry na sudetský sjezd
Foto: Archiv OP
Popisek: Reprofoto z vagonu s odsouvanými Němci

Seehofer se v roce 2010 postaral o prolomení politických ledů mezi Prahou a Mnichovem, když jako první bavorský premiér oficiálně navštívil českou metropoli. V posilování vztahů mezi nejlidnatější německou spolkovou zemí a Českem chce pokračovat. „V příštích měsících otevřeme bavorské zastoupení v Praze. To je také historický krok, obvykle Německo v jiných zemích zastupuje pouze spolková vláda," prohlásil.

Na sjezd dorazil například končící předseda Strany zelených Ondřej Liška

„Jsme tedy na dobré cestě, zdaleka ale ještě nejsme v cíli. Abychom ho dosáhli, budeme muset nasadit ještě mnoho sil a bude nás to stát mnoho trpělivosti," uvedl bavorský premiér. „Můj osobní cíl je pokusit se všemi způsoby dosáhnout toho, aby v příštích letech konečně dorazil na sudetoněmecký sjezd nějaký vysoce postavený člen české vlády nebo dokonce ten nejvyšší," řekl za hlasitého potlesku přihlížejících.

Na letošním sudetoněmeckém sjezdu sice nebyli členové české vlády, účastnilo se ho ale několik politiků i členů veřejného života. Na sjezd dorazili například předseda Strany zelených Ondřej Liška, místopředsedkyně KDU-ČSL Klára Liptáková nebo poslanec TOP 09 Daniel Korte. Dnešní svatodušní mši, která předcházela hlavnímu programu sjezdu, vedl pražský biskup Václav Malý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

17:20 FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

Poslanec a předseda školského výboru Václav Klaus mladší zase zvedl ze židle nejen své kolegy. Vydal…