Becherovka upravila likér. Má méně alkoholu a může se prodávat

23.09.2012 20:43

Karlovarská Becherovka vysílá do obchodů svoji novinku, která vyhovuje prohibičnímu nařízení vlády. Likér Lemond má v dočasné edici jen 19 procent alkoholu, a tak se už od úterý objeví v regálech.

Becherovka upravila likér. Má méně alkoholu a může se prodávat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto

Likér Lemond se dosud prodával s 20% obsahem alkoholu, a tak musel být stažen z regálů kvůli výši alkoholu, která je už podle nařízení vlády zakázaná. Nová, limitovaná edice ale bude obsahovat 19 procent.

Stáčení nové řady likéru začalo již v neděli, aby se v úterý mohl začít prodávat. Podle vedení by se měl objevit ve většině obchodů. Zákazníci ho prý poznají, etiketa bude jen částečně pozměněná.

"Tento krok udrží naši značku v obchodech a přinese i nějaký ekonomický efekt, zmírnění ztrát. Každý den, kdy neprodáváme, nás stojí několik milionů korun. Chceme zároveň dokázat, že Becherovka umí reagovat na jakoukoliv situaci," uvedl pro iDnes.cz výrobní ředitel Vladimír Darebník.

Podle něj laik nepozná, že jde o jiný likér. Jedno procento se v chuti tolik neprojeví. Do Lemondu bylo jen přidáno o něco více ostatních ingrediencí, aby se nezměnila tradiční chuť a vůně.

"Nebyla to prostá matematická operace," ujišťuje zákazníky Darebník. S novou edicí Lemondu však do budoucna příliš nepočítá, věří totiž v brzké zrušení částečné prohibice.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…