Bělobrádek: Chcete se mít dobře jako v Německu? Tak volte KDU-ČSL

09.09.2013 8:44

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek v rozhovoru pro Lidové noviny jasně vysvětluje, jaký rozdíl je mezi lidovci, ODS a TOP 09. Od občanských demokratů se KDU-ČSL liší svým proevropským směřováním. Od TOP 09 se pak lidovci odlišují tím, že jsou podstatně sociálně citlivější. České křesťanské demokraty pak přirovnává k těm německým. Chcete se mít tak dobře jako v Německu? Volte jako v Německu, shrnuje.

Bělobrádek: Chcete se mít dobře jako v Německu? Tak volte KDU-ČSL
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Lidovce si rozhodně nemůžete splést s ODS. Proč? Např. proto, že lidovci nebo křesťanští demokraté, jak raději Bělobrádek říká, neprosazují zavedení jediného daňového pásma. A půjčuje si příklad z Německa, kde vládne kancléřka Angela Merkelová, stojící v čele Křěsťanskodemokratické unie Německa (CDU). V Německu mají daňových pásem hned několik a země představuje hospodářský motor EU. „Chcete se mít jako v Německu, volte jako v Německu,“ říká Bělobrádek.

A jak je to s TOP 09? Předseda lidovců poukazuje na to, že se místopředseda strany Miroslav Kalousek tváří jako pravicový politik, ale zároveň v pozici ministra financí zvyšoval daně a podvazoval hospodářství. Čili prakticky jednal jako levicový politik. Navíc se prý pokoušel o centralizaci státu. Velký problém pak vidí v sociálním cítění TOP 09. Na papíře prý Bělobrádek souhlasí s řadou věcí, které TOP 09 hlásá. Její praktická politika se však se sliby rozchází. Schwarzenbergově straně prý chybí příklon k solidaritě.

„Jako živnostník si můžete odepsat ferrari, když si ho dáte do nákladů, ale nemůžete si odepsat dítě, to teď zrušili a přijde mi to hodně divné," uzavírá své výhrady první muž KDU-ČSL.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

17:21 Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

Ekonomka Markéta Šichtařová a předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová se střetly v pořadu Bez…