Bělobrádek měl schůzku se Šlachtou: Znám jeho stanovisko, to je velmi cenné

14.06.2016 16:36

Předseda KDU-ČSL, vicepremiér Pavel Bělobrádek se ještě před večerním jednáním Bezpečnostní rady státu, která má řešit spornou reorganizaci policie, sešel s detektivem Robertem Šlachtou.

Bělobrádek měl schůzku se Šlachtou: Znám jeho stanovisko, to je velmi cenné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek, když ještě byl místopředsedou Sobotkovy vlády

Bělobrádek ČTK napsal, že si vyslechl jeho stanovisko k plánovaným změnám, což považuje za velmi cenné. Šlachta, který dosud vedl Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), minulý týden rezignoval. O záležitosti Bělobrádek mluvil rovněž s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem.

Na dotaz ČTK, o čem se Šlachtou jednal, Bělobrádek uvedl: „Znám jeho stanovisko na celou situaci, což považuji za velmi cenné, stejně jako u stanoviska Pavla Zemana. Jistě mi to po Bezpečnostní radě státu umožní udělat si na celou věc názor z odstupu.“

Jediným bodem dnešní bezpečnostní rady bude chystaná reorganizace policie, která vyvolala koaliční roztržku. Záměr policejního vedení, aby se protikorupční útvar a ÚOOZ sloučily v Národní centrále boje proti organizovanému zločinu, podporují ministr vnitra Milan Chovanec i premiér Bohuslav Sobotka (oba ČSSD). Proti je hnutí ANO, jeho předseda Andrej Babiš plán kritizuje jako nepřipravený a vedený snahou odstranit šéfa ÚOOZ Šlachtu.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

reklama

autor: pas, čtk

peníze za uprchlíky

Dobrý den, jasně, že by se mi jako občanovi ČR líbilo, kdyby nám EU platila za přijímání uprchlíků, jak navrhujete. Ale nejsem si jist, zda to není přesně to, co vlastně vyjednal Rakušan, tedy že kdo nepřijímá uprchlíky, tak na ně platí, a jestli není tento systém pro nás ve výsledku dost nevýhodný,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

14:52 Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

Nastala výměna národů. Češi nakupují v Polsku a jezdí na vánoční trhy do Německa – především Bavorsk…