Bělobrádek nemá strach z případné kandidatury Čunka na předsedu KDU-ČSL

18.03.2017 19:48

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek na dnešní celostátní konferenci v Jihlavě novinářům řekl, že se případné kandidatury Jiřího Čunka na šéfa strany nebojí. Čunek, senátor a hejtman Zlínského kraje, takovou možnost počátkem měsíce nevyloučil v rozhovoru pro server Seznam Zprávy. Volební sjezd KDU-ČSL se uskuteční v květnu.

Bělobrádek nemá strach z případné kandidatury Čunka na předsedu KDU-ČSL
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek
reklama

Bělobrádek dnes řekl, že pokud chce Čunek kandidovat proti němu, že se toho nebojí a naopak se na jeho případnou kandidaturu těší. Předseda lidovců zároveň uvedl, že Čunek má v porovnání s ním méně zkušeností, co se týče předsednictva strany i vlády. „Protože jsem daleko déle předsedou strany než on a déle členem vlády než on,“ řekl. Čunek byl členem někdejší Topolánkovy vlády.

Čunek v rozhovoru pro Seznam uvedl, že lidovcům chybí chuť vyhrát a současný předseda Pavel Bělobrádek má nejen jinou povahu, ale hlavně menší politické i životní zkušenosti než on. Za „nepříliš uvážlivý“ například označil Bělobrádkův přístup k jednání o možné volební koalici KDU-ČSL se Starosty a nezávislými (STAN). Právě návrh na uzavření dohody se STAN je hlavním bodem jednání dnešní jihlavské konference lidovců.

Návrh dohody o volební koalici s lidovci po dvoudenních jednáních předsednictev v Lipnici nad Sázavou dnes schválilo předsednictvo STAN. Na dnešní konferenci by měli o vzniku koalice rozhodnout také lidovci. Celostátní konference je nejvyšším stranickým orgánem KDU-ČSL v době mezi sjezdy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

13:17 Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

Kauzu Vrbětice považuje Mirek Topolánek za vrchol ledovce působení ruských tajných služeb v Česku. A…